reklama

Kara dla klubu za bandyckie zachowanie kibica

, Sport, Na sygnale, Wiadomości, 26.09.2022 19:45, red
Już po spotkaniu sędzia został uderzony kamieniem w głowę.
Kara dla klubu za bandyckie zachowanie kibica
W sobotę (10.09) w Juszczynie po meczu ligi okręgowej pomiędzy Narożem Juszczyn i Halniakiem Targanice doszło do skandalicznej sytuacji. Jeden z miejscowych kibiców rzucił kamieniem w sędziego bocznego, który opuszczał boisko. Sędzia na szczęście przeżył, ale to bandyckie zachowanie nie obejdzie się bez konsekwencji.


Sprawą zajmowała się Komisja Dyscypliny Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu, który prowadzi rozgrywki ligi okręgowej. Klubowi z Juszczyna zarzucono "brak porządku na zawodach".

- Gospodarz zawodów nie zapewnił należytego porządku w trakcie zawodów oraz po ich zakończeniu wskutek czego bezpośrednio po końcowym gwizdku sędziego głównego, sędzia asystent został trafiony kamieniem w głowę z niewielkiej odległości. Obwiniony dobrowolnie poddał się karze - napisała komisja po przenalizowaniu tej sytuacji.

Na klub z Juszczyna nałożona została kara pieniężna w wysokości 3000 zł oraz zamknięcie stadionu klubu dla kibiców na trzy spotkania.

Dodajmy, że dzień po tym bandyckim zdarzeniu klub z Juszczyna wyparł się swojego kibica - agresora, nazywając go w oświadczeniu byłym kibicem.

(...) Ten haniebny czyn, jest całkowitym zaprzeczeniem naszych starań o rozwój i dobre imię naszego Klubu. Takie zachowanie nie jest w żaden sposób akceptowalne i całkowicie je potępiamy. Ze swojej strony zarząd dołoży wszelkich starań w ramach możliwości, którymi dysponuje, aby wskazać i ukarać dobrze znaną osobę za ten czyn.
Klub, wystąpi także, na drogę sądową w celu otrzymania zadośćuczynienia za poniesione z tego tytułu straty wizerunkowe i moralne od tej osoby (...)

- napisał wówczas prezes klubu z Juszczyna w oświadczeniu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama