reklama

Jubileusz 70-lecia Żarka Barwałd z Lewandowskim i Glikiem

, Sport, Wiadomości, 12.06.2018 08:50, NEWSY CZYTELNIKÓW
Ależ to był Jubileusz! WKS „Żarek” Barwałd Górny w sobotę świętował 70-lecie powstania. Działacze klubu z Niedźwiedziem w herbie, sprawili że Ci co przybyli na ich stadion mogli poczuć się jak na Mundialu. Były emocje sportowe, sporo atrakcji. Nie zabrakło też mocnych nazwisk jak Lewandowski, Ronaldo, Glik czy Higuain.
Jubileusz 70-lecia Żarka Barwałd z Lewandowskim i Glikiem

WKS „Żarek” Barwałd Górny, a właściwe kiedyś LZS Barwałd działał na naszej lokalnej arenie sportowej już od 1948 roku.

Co ciekawe były to na początku lokalne rozgrywki w tenisa stołowego, a dopiero po wielu latach przerodziło się to w piłkę nożną. Rozgrywki tenisa stołowego odgrywały się nawet na poziomie III ligi – mówi Franciszek Sarapata Wiceprezes Żarka Barwałd Górny i główny organizator pikniku i dodaje Klub posiada bardzo ciekawą historię, a jego siedzibą jest część starego dworu z Barwałdu Górnego, którą datuje się na pierwsza poło XIX wieku, a na jego dziedzińcu usytuowane jest obecnie boisk klubu.

W klubie z okazji Jubileuszu planują odkurzyć historię, zdradzili że odnaleźli już kapsułę czasu czyli szafę z różnymi klubowymi dokumentami i pamiątkami, która już od bardzo dawna pozostaje zamknięta … zapewne, niebawem dowiemy się sporo ciekawostek związanych z klubem.

W ostatnich tygodniach klub przygotowywał się do swojego Jubileuszu i trzeba uczciwie przyznać iż przed kolejnymi urodzinami wysoko zawiesili poprzeczkę. Przygotowali cała masę atrakcji, jak mówili pragnęli by w tym dniu najwięcej radości miały dzieci i to się im udało!

Były zatem dmuchańce, trampoliny, zabaw, malowanie twarzy, pokazy radiowozów policyjnych i wozów strażackich oraz Mini-turniej Barwałdzki, wystąpiła: drużyna Żarka oraz uczniowie trzech szkół podstawowych z Barwałdu Dolnego, Średniego i Górnego.


W czasie Jubileuszu obecne były też głośne nazwiska jak Lewandowski, Ronaldo, Glik czy Higuain … oczywiście w postaci koszulek, które można było licytować.

Bardzo miłym akcentem w czasie klubowego święta było przekazanie przez klub obecnym trenerom, działaczom koszulek reprezentacji Polski z ich nazwiskami to był bardzo wzruszający moment.

Chciałbym podziękować wszystkim i każdemu z osobna za włożony trud w organizacje pikniku z okazji 70lecia i czas poświęcony dla klubu. Dziękuję! – mówi skromnie główny organizator Pikniku Franciszek Sarapata i dodaje Nabór do wszystkich grup wiekowych trwa cały rok. W tej chwili szkolimy dzieci już od 6 roku życia w grupach Skrzat, Żak, Orlik i Trampkarz. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Wraz z klubem Jubileusz świętował też Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, przekazał list gratulacyjny, zapewnił o dalszym wsparciu klubu przez Gminę miejscowego klubu.

Burmistrz Miasta przywiózł też prezent w postaci pomocy finansowej na zakupu bramek dla nowopowstające drużyny żaków, podkreślając iż obserwuje rozwój sekcji młodzieżowych i taki właśnie prezent będzie najodpowiedniejszy.

W pomoc w organizację Pikniku włączył się też Powiat Wadowicki, jak i wiele lokalnych firm, mieszkańcy Barwałdu Górnego za sprawą pikniku przeżyli namiastkę mundialu.
Tomasz Baluś

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama