reklama
reklama

Jest projekt, wkrótce przetarg na budowę nowoczesnego boiska na Skawie

Sport, Wiadomości, 10.03.2021 10:45, red
Władze Wadowic mają już projekt techniczny nowego boiska na stadionie Skawy.
Jest projekt, wkrótce przetarg na budowę nowoczesnego boiska na Skawie
Burmistrz Wadowic poinformował, że gmina ma już projekt budowlany nowego boiska na stadionie Skawy Wadowice.

- To będzie najnowocześniejsze i jedno z największych boisk w Małopolsce zachodniej, ze sztuczną nawierzchnią i polem gry o wymiarach 105 x 68 metrów plus rozbiegi (5 x 3 m.). Płyta będzie tak duża, że w czasie treningów i meczów młodzieżowych drużyn będzie można ją podzielić na cztery, a nawet sześć orlików!
Boisko wyposażone będzie w dwie duże bramki (seniorskie) aluminiowe (7,32 x 2,44 m.) montowane w tulejach, sześć przenośnych bramek (5 x 2 m.) do rozgrywek młodzików i orlików oraz dwie 12-osobowe kabiny dla zawodników rezerwowych. Obiekt otoczony będzie piłkochwytami o wysokości 8 metrów, ogrodzeniem o wysokości 120 centymetrów oraz chodnikami. Wzdłuż linii bocznej zaprojektowana została trybuna, która zostanie wykonana w kolejnym etapie. Cały obiekt zostanie oczywiście oświetlony za pomocą masztów i umieszczonych na nich projektorów LED do obiektów sportowych.

Mamy już zatem pozwolenie, projekt i co najważniejsze pieniądze na koncie, ponieważ na realizację tej inwestycji pozyskaliśmy aż 3 miliony 600 tysięcy złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych! - poinformował burmistrz Wadowic.

W tym miesiącu ma być ogłoszony przetarg na budowę. W przyszłym roku planowana jest jeszcze m.in. budowę zaplecza sanitarno-szatniowego.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama