Jest komplet. Sześć szkół wywalczyło tytuł mistrza powiatu [FOTO, AKTUALIZACJA]

Sport, Wiadomości, 26.03.2013 15:00, (red)
To się rzadko zdarza. Uczniowie sześciu szkół z Andrychowa wywalczyli tytuły mistrzów powiatu wadowickiego w siatkówce w szkolnych rozgrywkach sportowych w swoich kategoriach wiekowych.

Dominacja Andrychowa w powiatowej siatkówce została potwierdzona. W ostatnich tygodniach odbyły się finały powiatowe w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i podstawowych. Zespoły z Andrychowa nie miały sobie równych.

W kategorii szkół średnich finały powiatowe wygrały drużyny żeńska i męska z Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie. Licealiści wygrali także zawody rejonowe w Kętach i awansowali do finału wojewódzkiego.

Wśród szkół podstawowych w finałach powiatowych najlepsi byli chłopcy SP 2 Andrychów, a wśród dziewcząt powiatową rywalizację wygrały uczennice z SP4 Andrychów.

To jeszcze nie wszystko. 19 marca w Gimnazjum nr 1 w Andrychowie walczyli siatkarze gimnazjów z powiatu wadowickiego. Startowało 7 zespołów. W finale siatkarze z Gimnazjum nr 1 w Andrychowie pokonali Gimnazjum nr 1 Wadowice. Siatkarze z andrychowskiej „jedynki” wywalczyli tym samym prawo udziału w zawodach rejonowych.

Do kompletu, 26 marca tytuł mistrza powiatu dołożyły siatkarki z Gimnazjum nr 1 w Andrychowie. W finale powiatowym zawodniczki z Gimnazjum nr 1 pokonały Gimnazjum nr 2 Andrychów.

Zespół siatkarek z Gimnazjum nr 2 Andrychów to wicemistrzynie powiatu wadowickiego. Skład: Sobaniec Karolina, Wojewodzic Karina, Karpińska Karolina, Kapela Kamila, Pochłopień Weronika, Trzepaczka Natalia, Jakubowska Anna, Danek Justyna, Migdałek Justyna, Walusiak Magdalena, Głownia Zuzanna

Większość ucznów ze zwycięskich drużyn jest zawodnikami MKS Andrychów.

A oto mistrzowie powiatu wadowickiego:

Gimnazjum 1 Andrychów: Paulina Bury, Patrycja Bury, Sylwia Kudłacik, Martyna Pawlus, Kasia Smaza, Magda Gibas, Ania Sordyl, Paulina Stachurska, Kamila Klimowska, Martyna Byrska, Xenia Sasak, i Magda Stopa. Opiekun zespołu: Paweł Bury

Gimnazjum nr 1 Andrychów: Bartek Sasak, Michał Świątek, Przemek Orkisz, Wiktor Rokowski, Michał Siwek, Jarek Ranosz , Wojtek Piekarski, Wojtek Matusiak, Kacper Pstrowski, Radek Cinal, Wojtek Hahn, Dawid Płonka, Dominik Kurzeja, Konrad Palkij.