reklama

Jak wybrać idealne buty na narty?

, Sport, Wiadomości, 07.02.2020 17:15, Materiał Partnera
Sezon zimowy to idealny czas na urlop. Kiedy potrzebujemy relaksu, a do lata jeszcze daleko, warto rozważyć organizację aktywnego wypoczynku. Mogą to być piesze wycieczki po górach lub inne formy zwiedzania różnych okolic świata. Duża część społeczeństwa z entuzjazmem uprawia też sporty zimowe, np. narty czy snowboard. Jak przygotować się do takiej wyprawy? Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiedni ekwipunek.
Jak wybrać idealne buty na narty?

Buty narciarskie damskie i męskie

Sprzęt i odzież narciarska muszą być zawsze dobrane do potrzeb i preferencji użytkownika. Jest to niezwykle istotne nie tylko ze względu na nasz komfort, ale i bezpieczeństwo. Kolosalne znaczenie na stoku mają nawet takie szczegóły, jak rodzaj skarpet czy dobre dopasowanie butów narciarskich.

Skarpety narciarskie należą do bielizny, co oznacza, że są częścią garderoby osobistej. W przypadku sprzętu typu buty narciarskie, możliwe jest ich wypożyczanie. Jeśli jednak sporty zimowe to coś, co uprawiamy regularnie, warto zainwestować we własny ekwipunek. Oto, dlaczego rekomendujemy zakup prywatnych butów na narty lub snowboard.

Przede wszystkim taka decyzja umożliwia dopasowanie sprzętu idealnie do swoich potrzeb i budowy ciała. Należy pamiętać, że skarpety i buty narciarskie powinny być do siebie dopasowane, tak aby nie powodowały nieprzyjemnych pęcherzy czy otarć. Źle dobrana bielizna może się zsuwać wewnątrz buta, a to jest nie tylko niewygodne, ale również rozpraszające. Dlatego też skarpety powinny mieć ściągacze w strategicznych miejscach (na łydce i śródstopiu), a także wzmocnienia na palcach, piętach i ścięgnie Achillesa, Myślenie na stoku o niedopasowanej odzieży narciarskiej może prowadzić do kontuzji, a na pewno psuje nam dobrą zabawę. Szkoda urlopu na irytację i dyskomfort!

Drugi argument, który przemawia za zakupem własnych butów narciarskich, wynika z prostej kalkulacji. Sprzęt tego typu nie należy do najtańszych, ale wydawszy pieniądze jednorazowo możemy zapomnieć o tym problemie na długie lata. Wypożyczanie butów narciarskich wiąże się natomiast z codziennie ponoszonym kosztem rzędu kilkudziesięciu złotych. Dwa tygodnie na stoku mogą nas zatem drogo kosztować, a podczas kolejnych wakacji powtarzamy ten sam schemat pozostawiania sporych kwot w wypożyczalni. Ponadto korzystamy ze sprzętu narciarskiego, który wcześniej był użytkowany przez setki lub nawet tysiące innych osób. Myśl o tym nie jest zbyt komfortowa, prawda?

Buty na narty lub snowboard – gdzie kupić najlepsze?

Przygotowując się do spędzenia aktywnego wypoczynku zimą, warto udać się do sprawdzonych dystrybutorów sprzętu narciarskiego. Salony tego typu cechują się nie tylko szerokim asortymentem, ale także zatrudnianiem przeszkolonych osób. Możemy zatem uzyskać fachowe doradztwo w każdej dziedzinie i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące użytkowania konkretnego sprzętu.

Buty na narty oferowane w sklepach Go Sport spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Sprzedaż prowadzona jest stacjonarnie i wysyłkowo, a przy tym dostępny w każdym sezonie wybór marek i modeli jest naprawdę imponujący. Oprócz męskich i damskich butów narciarskich, posiadamy także modele dziecięce. W sklepach Go Sport możliwe jest skompletowanie 100% ekwipunku przeznaczonego do uprawiania sportów zimowych. Są to m.in.

  • kurtki narciarskie,
  • spodnie narciarskie,
  • kaski,
  • gogle,
  • narty,
  • snowboard,
  • bielizna termoaktywna,
  • rękawice,
  • buty.

Oferujemy odzież narciarską i sprzęty cenionych na rynku producentów, takich jak Rossignol, Head, Atomic czy Salomon. Zapraszamy do odwiedzania sklepu internetowego Go Sport, a także obecnych w całej Polsce salonów stacjonarnych!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama