reklama

Grali w piłkę bez przerwy 51 godzin! Ustanowili nowy rekord Guinessa dla Polski

, Sport, Wiadomości, 11.12.2018 18:35, PG
Dwaj andrychowianie byli członkami drużyny, która w ostatni weekend pobiła rekord Guinessa. Teraz walczą o pomoc finansową dla chorego na chłoniaka kolegi Tomka.
Grali w piłkę bez przerwy 51 godzin! Ustanowili nowy rekord Guinessa dla Polski

Od piątku do niedzieli 24 mężczyzn podjęło wyzwanie złamania rekordu Guinessa w najdłuższym meczu piłki nożnej na zasadach futsalu, czyli grania 51h bez przerwy. Wśród nich znaleźli się dwaj andrychowianie: Maciej Walaszek i Grzegorz Strzeżoń (kiedyś uczniowie LO Andrychów a obecnie zawodowi strażacy pracujący na co dzień w JRG Wadowice).

Mecz rozpoczął się pierwszym gwizdkiem sędziego w piątek (07.12.) o godzinie 14:00 by finalnie po raz ostatni zabrzmiał w niedzielę (09.12.) o godzinie 17:00, dając Polsce upragniony rekord Guinnessa. Wcześniejszy należał do Anglików, którzy grali przez 50h.

Event odbył się w Warszawie na OSiR Praga-Południe.

Nie jednak sam rekord był głównym celem dla zawodników. Wydarzeniu bowiem towarzyszyła akcja charytatywna. Zawodnicy grali dla kolegi Tomka, chorego na chłoniaka. Teraz chcą uzbierać całą sumę potrzebną na jego leczenie. Bardzo im zależy na tym, by mecz który zagrali i rekord który pobili nie poszedł na marne, tylko pomógł ich choremu koledze.

Podziękujmy chłopakom za rekord dla Polski i pomóżmy!

Wesprzeć Tomka i przeczytać o jego historii można tutaj: zrzutka.pl/mbyz9a


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama