reklama

Górski wyścig kolarski już niebawem w Wadowicach

, Sport, Wiadomości, 05.07.2020 08:25, PG
To już piąty rok z rzędu, gdy kolarski mistrz Polski Cezary Zamana organizuje Gwiazdę Południa. To najbardziej emocjonująca w kraju górska etapówka.
Górski wyścig kolarski już niebawem w Wadowicach

Etap w Wadowicach odbędzie się 12 lipca.

Organizatorzy wraz z samorządami Stryszawy i Makowa Podhalańskiego, starostwem powiatowym w Suchej Beskidzkiej oraz pomysłodawcą zawodów, Cezarym Zamaną przygotowali dla zawodniczek oraz zawodników cztery pasjonujące etapy, prowadzące po dzikich ścieżkach Podbabiogórza oraz Beskidu Małego. W tym roku Gwiazda Południa odbędzie się pod hasłem „Diabelska przeprawa MTB", co jest oczywistym nawiązaniem do górującego nad okolicą Diablaka.

Czterodniowe ściganie rozpocznie się na terenie Stryszawy w czwartek (09.07.). Pierwszą formą rywalizacji będzie indywidualna jazda na czas. Stryszawa będzie również gospodarzem drugiego, piątkowego etapu. Następnie peleton przeniesie się do Makowa Podhalańskiego, gdzie zawodniczki i zawodnicy wystartują z ulicy Kolejowej. Gwiazda Południa zakończy się w niedzielę (12.07.) w Wadowicach, gdzie odbędzie się finał.

Do pokonania przez cztery dni będzie m.in. wjazd na Jałowiec i Mędralową. Każdy z tych szczytów leży na wysokości ponad 1000 m n.p.m. Nowością będzie etap właśnie w Wadowicach ze zboczami Leskowca, przejazdem przez rezerwat Madohora i w okolicach Groni Jana Pawła II. Na dystansie Pro czekać będzie 7 000 m, a na ½ Pro – 4 000 m przewyższeń. Dzięki podziałowi na dwa dystanse (1/2 Pro jest krótszy oraz łatwiejszy, podczas gdy Pro wymaga już sportowych umiejętności), w Gwieździe Południa mogą wystartować także i ci, którzy nie trenują codziennie.

Bardzo istotne jest, że każdy z etapów zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i reżimem sanitarnym. Zawodniczkom oraz zawodnikom zapewnimy stuprocentowe bezpieczeństwo.

-Z pewnością od dziś apetyt na rasowe, wielodniowe wyzwanie MTB będzie narastał u wszystkich pasjonatów górskiej jazdy.. Wszyscy chcemy wreszcie zmęczyć się na stromych podjazdach, poczuć strzał adrenaliny na zjazdach i odetchnąć z ulgą po dotarciu na metę. Wszystkie te emocje będą w tym roku wyjątkowo intensywne – możecie być tego pewni – dodaje Cezary Zamana.

Więcej informacji o Gwieździe Południa oraz formularz zapisów można znaleźć na www.gory.zamanagroup.pl

Częścią niedzielnych zawodów będą dziecięce, darmowe zawody Gwiazdka Południa. Wystartować mogą w nich dzieci od 3 do 13 lat. Zapisy będą prowadzone na Stadionie Sportowym MKS Skawa Wadowice 12 lipca. Dzieci muszą mieć ze sobą własny rower i kask.

Dodatkowo, mieszkańcy Wadowic mogą wziąć udział w etapie, który odbywa się u nich – bez konieczności startu w całej czterodniowej etapówce. Opłata za udział w etapie w Wadowicach wynosi 80 złotych plus 20 złotych za numer startowy. Zapisy dla mieszkańców Wadowic będą prowadzone bezpośrednio w dniu maratonu na miejscu w biurze zawodów.

Program zawodów 12 lipca (niedziela)

baza zawodów, start meta i dekoracje: Wadowice, Miejski Stadion Sportowy MKS Skawa Wadowice

• godz. 9.00-14.30 - biuro zawodów

• godz. 10.00 - start maratonu

• godz. 13.30-14.30 - dekoracja etapowa

• godz. 15.00 - dekoracja generalna Gwiazdy PołudniaINFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama