reklama

E-sportowcy z Kęt gościli w Dzień Dobry TVN

, Sport, Wiadomości, 17.09.2018 16:00, DK
W weekend uczniowie klas e-sportowych szkół ZDZ w Kętach, gościli w programie Dzień Dobry TVN.
E-sportowcy z Kęt gościli w Dzień Dobry TVN

Branża gamingowa w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz częściej w ofercie edukacyjnej pojawiają się klasy e-sportowe takie jak w szkole ZDZ Kęty, która to otworzyła jedną z pierwszych klas tego typu w Polsce.

Czym jest e-sport? Wikipedia podaje że jest to „forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe". Nie jest to do końca prawda, ponieważ e-sport jest pojęciem dalece szerszym, aniżeli podają to ogólnodostępne źródła informacji.

Pojedynki, które uczniowie rozgrywają na serwerach, są tylko jednym z elementów tworzących całość zwaną e-sportem. Wszak dziecko, które widzi siebie w przyszłości jako zawodnika teamu e-sportowego, może w późniejszym czasie zostać komentatorem czy dziennikarzem e-sportowym.

Co najciekawsze sporty elektroniczne kojarzą się laikom, z otyłymi i zaniedbanymi młodymi ludźmi, którzy nic nie robią, oprócz ciągłego „gapienia w ekran monitora”. Jest to oczywistą bzdurą i kompletnie nie oddaje rzeczywistości. „Mens sana in corpore sano” czyli „W zdrowym ciele, zdrowy duch” – To stare powiedzenie, którego autor – rzymski poeta Juwenalis, nie mógł przewidzieć, że będzie się ono odnosiło do sportu, w którym poniekąd trzeba siedzieć po kilka godzin dziennie przed komputerem i wpatrywać się w monitor.

Jaka jest prawda? Znakomita większość profesjonalnych zawodników e-sportowych codziennie zagląda na siłownię, bardzo dba o dietę oraz zdrowy tryb życia. Źle odżywiony, niewyspany i w złej kondycji fizycznej, nie masz szans osiągnąć skupienia oraz refleksu, które to są niezbędne w sportach elektronicznych. Taką wiedzę właśnie, starają się przekazać nauczyciele klas e-sportowych. Pokazując jednocześnie że świat e-sportu nie jest usłany różami i nie polega na bezsensownym „graniu w gry”. Uczniowie poznają pojęcia strategii, taktyki, wyczucia czasu, dobrej komunikacji i wielu innych zagadnień, które dla przeciętnego gracza są obce.

Uczniowie klasy e-sportowej w szkole ZDZ Kęty, którzy wystąpili w materiale w "Dzień Dobry TVN" (Adrian Kozieł, Przemek Kwiatkowski, Łukasz Galuszka, Piotrek Piznal, Patryk Koim ) powiedzieli zgodnie: „Naszym celem było pokazanie, że klasy esportowe, to nie granie w gry, w komputer, tylko ciężki trening, tak jak sportowcy trenują sport tak my esport. Jesteśmy przygotowywani do zawodu informatyka, do egzaminów zawodowych, do matury, a esport to bardzo przydatny dodatek, daje wiele możliwości. Nie wszyscy mogą zostać zawodowymi graczami a szkoła daje wiele innych możliwości, grafika, prowadzenie social media, bycie komentatorem czy organizatorem eventów. To wszystko daje dodatkowy bonus w szukaniu pracy po ukończeniu takiej klasy. W materiale chcieliśmy pokazać jak wygląda taka klasa, czego się w niej uczymy. Oraz pokazać ludziom które mają mniejszą wiedzę w tym temacie, że jest ogromna różnica między graniem w gry a trenowaniem esportu

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do materiału wideo:

www.dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/czym-jest-e-sport-i-ile-mozna-na-tym-zarobic,273784.html


oraz na stronę drużyny e-sportowej TEAM ATOMS - facebook.com/teamesportATOMS

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama