reklama
reklama

Dziewięcioletnia Zuzia z Inwałdu najlepszą tenisistką w Polsce! [FOTO]

Sport, Wiadomości, 18.06.2019 16:19, INFORMACJA PRASOWA
W całym kraju nie ma sobie równych.
Dziewięcioletnia Zuzia z Inwałdu najlepszą tenisistką w Polsce! [FOTO]
Dziewięcioletnia Zuzia Piekarczyk z Inwałdu wygrywając turniej PINGLA-CUP, który rozegrany został w dniach 1-2 czerwca w Grodzisku Mazowieckim została najlepszą skrzatką w Polsce w tenisie stołowym!

Zuzia pojedynki grupowe oraz fazę pucharową przeszła jak burza, wygrywając wszystkie po 3:0. Finał z Leną Rucińską z Lidzbarka Welskiego był bardzo zacięty i zakończył się zwycięstwem Zuzanny 3:2.

Tym samym zawodniczka z Inwałdu reprezentująca na co dzień klub LKS Piotrowice została najlepszą zawodniczką w Polsce w roczniku 2010.


Zuzia w tym sezonie zdobyła aż 5 medali Mistrzostw Województwa Małopolskiego. Dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe.W swojej kategorii skrzat jest bezkonkurencyjna. Wygrała trzy turnieje wojewódzkie i zdobyła złoty medal w grze pojedynczej w Mistrzostwach Małopolski. Przez cały sezon w swojej kategorii na turniejach wojewódzkich nie straciła nawet seta, wszystkie pojedynki rozstrzygając w stosunku 3:0.

W grze podwójnej z Julią Gaj z UKS Rokicie Szczytniki w Mistrzostwach Małopolski zdobyła srebro. W kategorii żak (dzieci 2 lata starsze) zdobyła złoto w grze podwójnej z Zuzanną Bezak (CKIS Skawina) oraz brąz w grze pojedynczej. W kategorii młodzik ( 4 lata starsi!) wywalczyła brąz w grze podwójnej z Aleksandrą Kuzio ( Zarabie Myślenice).

Oprócz tego Zuzanna w całym sezonie odniosła ponad 30 zwycięstw w różnego rodzaju turniejach! Po całym sezonie 2018/2019 Zuzanna w rankingu ogólnopolskim Polskiego Związku Tenisa Stołowego w roczniku 2010 zajmuje zdecydowanie I miejsce wyprzedzając Julię Czaje z MRKS Gdańsk! Talent dziewczynki został zauważony i od przyszłego sezonu 2019/2020 reprezentować będzie najlepszy klub w Małopolsce i jeden z najlepszych w Polsce KS, BRONOWIANKA Kraków.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama