Duże zainteresowanie biegiem charytatywnym [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 05.09.2019 09:50, DK
Efekty są imponujące.
Duże zainteresowanie biegiem charytatywnym [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wieprzu zorganizował w niedzielne popołudnie Bieg Charytatywny "Dar Serca".

Uczniowie tej placówki mają duże doświadczenie w organizacji różnych charytatywnych przedsięwzięć w swojej miejscowości. Wystawiali już sztuki teatralne, z których dochód trafiał do potrzebujących, organizowali zbiórki zabawek, książek , słodyczy, przed wakacjami wspierali zalane po majowej powodzi schronisko dla zwierząt na Podkarpaciu.

Teraz przyszła pora na bieg charytatywny. Mimo trwających ciągle wakacji, uczniowie i pracownicy szkoły chętnie zaangażowali się w organizację całego wydarzenia, a zainteresowanie biegiem było bardzo duże. Nie dla wszystkich startujących biegaczy wystarczyło numerów na koszulki, a przygotowano ich 200, a za nimi pojechała jeszcze spora grupa na rowerach czy rolkach, nawet biegł zawodnik z psem.

Podczas imprezy zebrano 5107 zł i 71 gr dla chorych dzieci

- Nie udałoby się to nam, gdyby nie właśnie dobre serca wielu ludzi , za co ogromnie dziękujemy! Kiedy w sierpniu pukałyśmy do drzwi różnych firm, aby wsparły nasze szlachetne przedsięwzięcie, ludzie naprawdę otwierali swoje serca i nie odmówili pomocy. Dzięki temu mogliśmy oprócz zbiórki dla dzieci rozlosować wśród zebranych kilkadziesiąt wyjątkowych nagród np. wejściówki do Energylandii, lot motolotnią czy wartościowe upominki rzeczowe. Nad bezpieczeństwem zgromadzonych czuwali policjanci, wolontariusze ze Służby Maltańskiej w Andrychowie, niezawodni strażacy z Wieprza , a nawet z Frydrychowic.

W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować wszystkim wspaniałym ludziom, którzy pomogli w realizacji naszej szlachetnej inicjatywy -pamiętajmy , że dobro zawsze wraca! - informują organizatorki organizatorki - nauczycielki z ZS-P nr 2 w Wieprzu Ewa Gaweł, Karolina Skalska, Barbara Mrzygłód. W organizacji biegu uczestniczyła także fundacja "Promyczek' z Andrychowa oraz młodzież.

Zobaczcie zdjęcia


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 05.09.2019 11:22

Czy ten bieg miał jakiś konkretny cel, czy został nazwany "charytatywny" tylko dla zmyłki?

pełne wyniki i terminarz ›