reklama

Dawnych wspomnień czar. Mecz siatkarek Beskidu Andrychów z 1992 roku

, Sport, Wiadomości, 10.02.2019 16:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
W tym roku mija 100 lat od powstania Klubu Sportowego Beskid Andrychów.
Dawnych wspomnień czar. Mecz siatkarek Beskidu Andrychów z 1992 roku
Kiedyś Beskid to był klub wielosekcyjny. Oprócz piłki nożnej, w klubie prężnie działała sekcja siatkarska, a w Andrychowie rozgrywane były mecze na najwyższym poziomie.

Na youtube znaleźliśmy nagranie z 1992 roku - mecz siatkarek Beskidu Andrychów z BKS Stal Bielsko-Biała. Trenerem zespołu z Andrychowa był wtedy Krzysztof Kubień, obecnie przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie i nauczyciel wychowania fizycznego w SP5 w Andrychowie.

Zobaczcie to nagranie.A tutaj jeszcze starsze nagranie - z 1989 roku. Mecz siatkarek Beskidu z SMS Moskwa, rozegrany w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia Beskidu.


Beskid Andrychów - LKS PTR Pszczyna 1988 rok

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kalafior, 11.02.2019 15:40

Uważam zamiast krytego basenu to trzeba bylio halę sportową wybudować.Basen w Andrychowie juz jest zewnętrzny a kryte w Kętach,Wadowicach,na Kocierzu ,na Czarnym Groniu i w Wesołej krainie w Sułkowicach.Niepotrzebe tylko obciążeniem będzie kryty dla naszej gminy.

Turboplazmotron, 11.02.2019 15:33

beskidmały myślę że tutaj najważniejszym probelmem nie jest cena za usługę tylko chodzi o to że jeżeli Andrychów zdecyduje się na budowę hali(według mnie powinien) to cała kwota inwestycji powinna być znana przed rozpoczęciem budowy. Po to są projekty i wyceny.

beskidmaly, 11.02.2019 15:30

taranczako -Panu Kubieniowi chwala za lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku, ale ten sam Pan Kubien był jednym z grabarzy zenskiej pilki siatkowej w Andrychowie w XXI wieku haha

beskidmaly, 11.02.2019 15:23

Wszyscy pisza jakie mamy obiekty sportowe stare . Mamy takie jakie wybudowalo AZPB. Gdy urzad za dwa lata będzie chciał budować hale taka jaka powinna byc czyli na miare XXi wieku to będzie larum tak jak jest z basenem krytym bo basen miał byc za 15 mln i "Tyle chciała firma za wybudowanie a urzad a co tam i dal im 28mln". haha.Hala tez by sie przdala ale taka za 15 mln , ale za hale trzeba dac 50 mln bo sal gimnastycznych mama w gminie przy każdej szkole a nam jest potrzebna hala a nie sala.

Turboplazmotron, 11.02.2019 09:12

Powiem w skrócie hala sportowa w Andrychowie to dzisiaj obraz nędzy i rozpaczy .

taranczako, 11.02.2019 04:17

Jeśli chodzi o infrastrukture dla sportu i kultury w centrum miasta to Andrychów ma 50 letnie opóżnienie bo chyba nigdy nie było u nas ani menedżerów ani radnych ani zarządzającyh miastem zdolnych do przeprowadzenia budowy takiej bazy (hala widowiskowo sportowa z prawdziwego zdarzenia) ani sensownej przebudowy choćby istniejącego budynku miejskiego domu kultury w którym nie powstał nawet bezpieczny podjazd pod wózki wszelkiego rodzaju. A przecież mdk mogłoby być nawet siedzibą stałego zespołu teatralno operowego a wszystkie inne funkcje przeniesione gdzie indziej tj. blokujące salę rozmaite warsztaty, zajęcia, potańcowki, wernisaże ( gdzie jest projekt przebudowy tzw. winkla galeryjnego tj przebudowy frontu budynku). A i hala sportowa została dosłownie zapuszczona ponad miarę, jak można w takich warunkach tworzyć zespoły aspirujące do ekstraklasy siatkarskiej czy w piłce ręcznej. Tym większa zasługa dla takich ludzi jak trener Kubień który wyprowadzał andrychowską siatkę z zaścianka czy p. Przybyłowicza który w oparciu o marną bazę mdk tworzył miejsca festiwali muzycznych czy teatralnych. Nawet fortepian mógłby być o niebo wyższej klasy a jaki jest może ktoś wie?

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama