reklama

Czy łokieć tenisisty ma coś wspólnego z grą w tenisa?

Sport, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 24.08.2022 19:30, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Łokieć tenisisty to najczęściej występująca diagnoza dotycząca dolegliwości bólowych stawu łokciowego.
Czy łokieć tenisisty ma coś wspólnego z grą w tenisa?

Wbrew pozorom kontuzja nie ma wiele wspólnego z samą grą w tenisa. Potocznie łokieć tenisisty zwany jest chorobą zawodową, występującą najczęściej u osób posiadających pracę biurowa, u lekarzy, stomatologów, elektryków, muzyków.

Jak można nabawić się dolegliwości związanych z łokciem tenisisty?

Długotrwałe powtarzanie czynności manualnych, wymagających wyprostu nadgarstka, prowadzą do powstawania mikrouazów, które z czasem powodują stan zapalny.

Charakterystyczne objawy łokcia tenisisty:

 • Pacjent odczuwa ból najczęściej podczas wykonywania czynności manualnych

 • Pacjent odczuwa ból w momencie wyprostu w stawie łokciowym

 • Ból może utrzymywać się cały dzień, a także wybudzać w nocy

 • Występują problemy z chwytem oraz utrzymaniem kończyny górnej w powietrzu podczas codziennych czynności jak na przykład nalewanie herbaty z dzbanka

 • Ból może promieniować w górę i w dół

Jak leczymy łokieć tenisisty?

Na pierwszej wizycie przeprowadzamy wywiad z pacjentem, następnie wykonujemy badania i testy funkcjonalne. Na tej podstawie stawiamy diagnozę, jeśli wskazuje ona na łokieć tenisisty indywidualnie dopasowujemy do pacjenta najbardziej skuteczne techniki i metody fizjoterapeutyczne. Do leczenia łokcia tenisisty najczęściej stosujemy:

 • Terapia manualna

 • Głęboki masaż poprzeczny

 • Fala uderzeniowa

 • Terapia narzędziami IASTM

 • Ćwiczenia

 • Ultradźwięki

 • Krioterapia

Łokciem tenisisty nie możemy nazwać wszystkich dolegliwości bólowych w obrębie bocznej części przedramienia. Większość przypadków bardzo dobrze reaguje na leczenie manualne i nie wymaga interwencji lekarza. Należy jednak pamiętać, że leczenie powinno być poprzedzone szczegółową diagnozą poprzez badanie fizjoterapeutyczne, która pozwoli dobrać odpowiednie metody pracy. Skuteczność i postęp terapii będzie dodatkowo uwarunkowany indywidualnymi zdolnościami do regeneracji, na które wpływ mają choroby współistniejące, dieta czy poziom aktywności u pacjenta. Pomocne podczas terapii będzie także zaopatrzenie ortopedyczne w postaci opaski uciskowej ograniczającej aktywność mięśnia w miejscu jego uszkodzenia - szczególnie wymagane u pacjentów, którzy nie są w stanie zrezygnować z aktywności manualnych na czas leczenia.

Przeczytaj więcej tutaj https://rehabu.pl/artykuly/lokiec-tenisisty-to-prawdopodobnie-najczesciej-naduzywana-diagnoza-dot-dolegliwosci-bolowych-ze-strony-stawu-lokciowego

Zmagasz się z podobnymi objawami?

Zapraszamy do REHABU ! Wykonamy szczegółowe badania i dobierzemy odpowiednią terapie, która pozwoli pozbyć się dolegliwości bólowych.

REHABU - Najlepsi specjaliści, wieloletnie doświadczenie, wysoka skuteczność terapii!

Żyj bez bólu!

Rejestracja 696 323 727

Tomice, ul. Wojska Polskiego 72

www.rehabu.pl

FACEBOOK https://www.facebook.com/Rehabu.Bubak.Wojciech

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama