reklama
reklama

Ci strażacy w kilkanaście minut wbiegają na 49 piętro w bojowym umundurowaniu!

Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 10.04.2023 14:15, eł
Mają niesamowitą kondycję.
Ci strażacy w kilkanaście minut wbiegają na 49 piętro w bojowym umundurowaniu!

Kilka dni temu we Wrocławiu odbyły się zawody, w których wzięło udział kilku strażaków z naszego regionu. Był to Sky Tower Run, czyli biegu na 49 piętro tamtejszego wieżowca. Strażacy pędzili po schodach w ciężkim umundurowaniu bojowym z aparatem powietrznym, a mimo to niektórym zajęło to tylko kilkanaście minut.

Z naszego regionu najszybszy okazał się Grzegorz Noworyta z Rudz, działający w OSP Podolsze. 1142 schody pokonał w czasie 12 minut i 34 sekund. „Mimo, że od 30 piętra można było zdjąć maskę, nasz twardziel poszedł po bandzie i dotarł w niej na metę!! Zajął 66 pozycję na 230 zawodników. Ale niech ktoś sam spróbuje” – napisali o nim koledzy na facebookowym profilu OSP Podolsze.

Świetnie spisał się również Szymon Jopek z Łętowni w powiecie suskim, zawodowy strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach. W bojowym umundurowaniu wbiegł na 49. piętro w 12 minut i 43 sekundy.

Kolejnym śmiałkiem z naszego regionu, który nie zawahał się pokonać tak wielu kondygnacji w pełnym strażackim rynsztunku (i zrobił to bardzo szybko), był Dariusz Młodzik z OSP w Łączanach. Ten druh przebiegł 1142 schody w 13 minut i 20 sekund.

Nieźle w biegu na Sky Tower wypadli też Michał Woźnica oraz Kamil Janicki z OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pierwszy z nich wbiegł na 49. piętro w 16 minut 49 sekund, a drugi w 18 minut i 42 sekundy.

Dariusz Młodzik:


Na zdjęciu pod nagłówkiem Grzegorz Noworyta.

Foto: OSP Podolsze, OSP Łączany,
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama