reklama

Chcą budowy rowerowych tras zjazdowych

Sport, Wiadomości, 09.08.2021 10:00, eł

Jak twierdzą rowerzyści, będzie to atrakcja nie tylko dla miejscowych, ale i dla turystów.

Chcą budowy rowerowych tras zjazdowych

Miłośnicy kolarstwa górskiego z Wadowic narzekają na brak tras zjazdowych w najbliższej okolicy, z których mogliby korzystać. Z braku laku jeżdżą szlakami przeznaczonymi dla pieszych, narażając ich i siebie samych na niebezpieczeństwo. Teraz postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i napisali petycję w tej sprawie do burmistrza miasta Bartosza Kalińskiego.

Chcą przekonać włodarza do pomysłu wytyczenia i budowy tras rowerowych na Jaroszowickiej Górze. Ten niewielki szczyt (544 m n.p.m.) na prawym brzegu Skawy, wznoszący się nad Jaroszowicami, Kleczą Górną, Łękawicą i Świnną Porębą, jest ulubionym miejscem spacerowym wielu mieszkańców okolicy. Rowerzyści też uważają, że góra idealnie nadaje się do uprawiania kolarstwa górskiego i chętnie po niej jeżdżą, ku utrapieniu pieszych.

Miłośnicy dwóch kółek liczą na to, że włodarz Wadowic pochyli się nad tym problemem. Apelują o budowę na zboczach Jaroszowickiej Góry tras typu single track, czyli dróżek wąskich i krętych, przygotowanych z myślą o rowerzystach lubiących jazdę po niełatwym terenie. Chcieliby jednak, aby poziom ich trudności był na tyle urozmaicony, by trasy nadawały się zarówno dla amatorów (nawet rodzin z dziećmi), jak i sportowców.

Wadowice są doskonałym miejscem dla uprawiania kolarstwa górskiego i trekkingowego oraz bazą wypadową na tereny Beskidu Małego, Makowskiego oraz Pogórza Śląskiego i Wielickiego. Jesteśmy przekonani, że wzbogacenie istniejących szlaków rowerowych o trasy zjazdowe, których popularność wyraźnie rośnie w ostatnim czasie, będzie stanowić kolejny atut naszej gminy i wspaniałą rozrywkę nie tylko dla mieszkańców, ale również stanie się uzupełnieniem oferty dla odwiedzających nasze tereny turystów (np. osób odpoczywających nad Jeziorem Mucharskim)”

– napisali w petycji. Proszą w niej również o zorganizowanie spotkania, w czasie którego przedstawią wstępną koncepcję przebiegu tras.

Petycję podpisało już kilkadziesiąt osób. Kto jeszcze jest zainteresowany sprawą, może nadal to zrobić. Formularze na podpisy dostępne są w różnych miejscach w Wadowicach: kawiarniach Galicjanka, sklepach Good Sport, JM Mobile przy ul. Mydlarskiej 1 i u Mirosława Meusa na placu targowym.

Foto: Pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama