reklama

Burmistrz szermierzem. Machał szpadą w zawodach

, Sport, Wiadomości, 21.02.2022 12:41, eł
Nigdy wcześniej tego nie robił, podobnie jak inni uczestnicy.
Burmistrz szermierzem. Machał szpadą w zawodach

Nietypowe zawody szermiercze odbyły się w ostatnią niedzielę (20 lutego) w Jaroszowicach. Wzięły w nich udział osoby, które nigdy wcześniej nie uprawiały tego sportu. W szranki stanęli między innymi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński i mistrz świata we... fryzjerstwie - Konrad Wójcik.

Pozostałymi uczestnikami szermierczych zmagań byli: Stanisław Kwaśny (współwłaściciel firmy AMS Group), Grzegorz Dukielski (dyrektor BNP Paribas Green Film Festival), Dorota Balak (prezes Stowarzyszenia LGD Wadoviana), dr nauk leśnych Beata Strzałka (pracownik Lasów Państwowych, jedyna pani podleśniczy w regionie), Marika Kudra (mistrzyni Polski w BMX, reprezentująca na co dzień klub Aquila Wadowice) oraz Małgorzata Targosz-Storch (kierowniczka wydziału promocji wadowickiego magistratu, członek zarządu powiatu wadowickiego).

- Misja Olimpiada Paryż 2024 rozpoczęta! - powiedział żartem burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. – Jestem dumny, że w Wadowicach mamy tak wspaniałych szermierzy. Na własnej skórze mogłem się przekonać, że ten sport wymaga dużego wysiłku, ale każdy może spróbować. Na uwagę zasługuje wysoka kultura osobista, która towarzyszy szermierce. W zawodach najlepsza okazała się Beata Strzałka.

W Polsce istnieje około 130 klubów szermierczych. Zdecydowana większość z nich zlokalizowana jest w średnich i dużych miastach. Wadowice są jednym z nielicznych małych, które mogą się jednym z nich poszczycić. - Kiedy kilka lat temu przeprowadziłem się do Wadowic, nie mogłem uwierzyć, że jest tutaj klub szermierczy. Wróciły wspomnienia z mojego dzieciństwa, kiedy razem z braćmi walczyliśmy w tarnowskim Pałacu Młodzieży. Postanowiłem zabrać na trening moich synów, którzy mieli wtedy 5 i 7 lat. Szybko zakochali się w szermierce i traktują ją bardzo poważnie. Co ciekawe, po kilku miesiącach do treningów dołączyła moja żona, a i mnie zdarza się stanąć do walki. W klubie mamy dzisiaj wielu przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć - podkreśla Bartłomiej Wojdyło z Klubu Szermierzy Szpada Wadowice.

Dzieci i nastolatkowie, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu, mogą za darmo sprawdzić, czy szermierka jest dla nich dobrym wyborem. Przez cały marzec mogą brać udział w bezpłatnych treningach. - Od 2012 roku zdobyliśmy już ponad 180 medali na zawodach krajowych i międzynarodowych. Do kolejnych sukcesów potrzebujemy tylko większej ilości dzieci, które chcą przeżyć wspaniałą przygodę – zachęca prezes klubu Katarzyna Morek.

Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku. Od 16.30 dla dzieci poniżej 11 lat, a od 18.00 dla młodzieży i amatorów. Prowadzone są w siedzibie klubu, znajdującym się pod adresem Jaroszowice 81. W ramach treningów uczestnicy mają zapewnione pełne, atestowane wyposażenie szermiercze, z którego wszyscy członkowie klubu mogą korzystać bez opłat.
Foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama