reklama

Basen w Andrychowie nie zostanie w tym roku otwarty?

, Sport, Wiadomości, 27.04.2020 09:25,
Na razie nic wskazuje na to, że w tym sezonie otwarty zostanie basen odkryty w Andrychowie.
Basen w Andrychowie nie zostanie w tym roku otwarty?
To bardzo trudny rok dla basenów. Pod koniec marca zamknięte zostały wszystkie kryte pływalnie w regionie. To powoduje ogromne kłopoty dla gmin, bo baseny nie generują dochodów. W Wadowicach władze lokalne musiały niedawno przekazać ekstra aż 840 tys. zł na utrzymanie pływalni.

Nie wiadomo, kiedy w ogóle baseny wznowią działalność i na jakich warunkach. Na razie rząd zezwolił na – od 4 maja – otwarcie boisk, na których będzie mogło przebywać tylko 6 osób.

W Andrychowie są dwa baseny – kryty i okryty. Oba są zamknięte. W ostatnich latach sezon na basenie odkrytym zaczynał się na przełomie maja i czerwca i trwał do końca wakacji. A w tym roku? Na razie nic nie wskazuje na to, że w tym roku pływalnia w ogóle zostanie otwarta.

Decyzja na razie nie została podjęta, ale to może być pierwszy rok z zamkniętym basenem odkrytym w Andrychowie od czasu, kiedy został kilkanaście lat temu wybudowany. Na razie nie ogłoszono nawet naboru ratowników wodnych, a ze skompletowanie zabezpieczenia ratowniczego były w ostatnich latach duże kłopoty.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

karino, 25.05.2020 23:34

dajmy spokój i otwórzcie basen

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 03.05.2020 06:24

Szkoda ale miło popatrzyć na zdjęcia

skalpell, 27.04.2020 09:49

dobrze że tylko po dwie ręce mają te kieroffffniki ... więcej niż dwie lewe... groziło by zapaścią gospodarczą dla całego kraju hahahahahahahahahahah

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama