reklama

ATOMS CUP po raz drugi w Kętach [FOTO]

, Sport, Wiadomości, 04.04.2019 16:05, DK
Kilka dni temu w Kętach rozegrany został turniej ATOMS CUP Kęty 2019 zorganizowany przez uczniów z klas esportowych ZDZ Kęty we współpracy z kęckim Domem Kultury. Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty.
ATOMS CUP po raz drugi w Kętach [FOTO]

W skład turnieju weszły:

- II MISTRZOSTWA POLSKI KLAS ESPORTOWYCH CS:GO,

- I MISTRZOSTWA POLSKI LOL oraz IV GIMNAZJALNY TURNIEJ CS:GO.

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, m. in. piątkowy panel edukacyjny skierowany do młodzieży w ramach którego odbyły się spotkania z trenerami i nauczycielami klas esportowych, dziennikarzami z branży esportowej, a także z psychologiem esportowym zorganizowany we współpracy z katowickim stowarzyszeniem Esports Asociation. Cały turniej komentował Piotr „Szczypo” Szczypiński w towarzystwie uczeń klasy esportowej Konrada „Konzi” Kołaczyka kęckiego ZDZtu.

Imprezą towarzyszącą Atoms Cup był Zlot Samochodów Modyfikowanych, który przyciągnął rzeszę fanów z naszych okolic. Trzy osoby na podium otrzymały nagrody od sponsorów, zorganizowane zostało również podnoszenie felgi na czas. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był Kamil Brzostek, grał Older Grand, komentował Kamil Sonar Olearczyk.


W sobotę rozegrane zostały indywidualne turnieje w CSGO i FIFA.

Ta dyscyplina ma coraz więcej miłośników, powstają nawet klasy e-sportowe, w czym w naszym regionie przoduje ZDZ w Kętach.

Organizację mistrzostw wsparło wielu lokalnych sponsorów.

W turnieju uczestniczyły drużyny z całego kraju, m.in. Kielc, Jasła, Jaworzna, Bieska-Białej, Wadowic, Kęt, Katowic.

Przez cały event przewinęło się około tysiąca osób.

Wyniki:

Turniej gimnazjalny CS:GO w którym brały udział takie szkoły jak:

- ZSP nr 1 w Osieku (1 miejsce)

- ZSP im. Jana Szklarza w Graboszycach (2 miejsce)

- ZSP Witkowice (3 miejsce)

- ZSP im. Jana Pawła II w Wieprzu (4 miejsce)

Zwycięzcą turnieju gimnazjalnego została Szkoła z Osieka, która dzięki zwycięstwu dostała dziką kartę jako ósmy zespół w II Nieoficjalnych Mistrzostwach Polski klas esportowych w CS:GO. Jednocześnie w piątek były rozgrywane na małej sali zostały ćwierćfinały w CS:GO klas esportowych w których udział wzięły poszczególne szkoły:

- ZDZ Bielsko-Biała

- ZSP nr 2 w Jaworznie

- ZDZ Kęty

- ZDZ Katowice

- ZDZ Wadowice

- ZST im. Bohaterów Września w Jaśle

- ZDZ Kielce

- ZSP nr 1 w Osieku (zwycięzca turnieju gimnazjalnego)


W drugi dzień turnieju na małej sali wystartowały Mistrzostwa Klas Esportowych w League of Legends, gdzie udział brały szkoły, które kolejno zajęły miejsca:

1. ZDZ Bielsko

2. ZDZ Kielce

3. ZST Jasło

4. ZDZ Kęty

W sobotę również wystartował turniej 1vs1 w grę CS:GO i 1vs1 w Fifę, który przyciągnął ogromne zainteresowanie. Pierwsze miejsce 1vs1 w CS-a zajął Kacper Grzegoryczyk a zwycięzcą turnieju 1vs1 w Fife został Tomasz Mieszczak.

Wisieńką na torcie drugiego dnia eventu były półfinały i finały Mistrzostw Polski klas esportowych w CS:GO. Po emocjonujących pojedynkach zwycięzcą została szkoła z Wadowic, drugie miejsce zajęło ZSP nr 2 w Jaworznie a trzecie miejsce należało do ZDZ Kęty.

Więcej zdjęć i informacji na stronie:

https://www.facebook.com/atomscupkety/ https://www.facebook.com/teamesportATOMS/

Zobaczcie zdjęcia autorstwa https://www.facebook.com/jacekrokowskifotografia/


Więcej zdjęćZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama