Andrychów najlepszy w powiatowych mistrzostwach [FOTO]

Sport, Wiadomości, 19.11.2012 09:30, NEWSY CZYTELNIKÓW
17 i 18 listopada w Zespole Szkół Nr 3 w Wadowicach odbyły się III Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej w Piłkę Siatkową, współfinansowane przez Powiat Wadowicki.

W sobotę o tytuł Mistrza Szkół Ziemi Wadowickiej walczyło 18 drużyn w kategorii Gimnazjum (9 drużyn żeńskich oraz 9 męskich).  Po zaciętych meczach najlepsze okazały się następujące drużyny: w kategorii Dziewczęta – Zespół Szkół Samorządowych Sułkowice Łęg, Gimnazjum Nr  1 w Wadowicach oraz Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie.

Podobna sytuacja miała miejsce wśród chłopców z tym że do ścisłego finału obok Gimnazjum Nr  1w Andrychowie i Gimnazjum Nr 1 w Wadowicach wszedł Zespół Szkół Samorządowych w Zagórniku. Finały były bardzo emocjonujące, ale ostatecznie w obu kategoriach zwyciężyli obrońcy tytułu – Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie (prowadzone przez p. Andrzeja Kojdra), na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum Nr 1 w Wadowicach (Trener p. Renata Kuzia i p. Wojciech Salepa). Trzecie miejsce wśród Dziewcząt zdobyło Gimnazjum w Sułkowicach, natomiast wśród Chłopców – Gimnazjum w Zagórniku.

Najlepszymi zawodnikami zostali uczniowie zwycięskich szkół: Syliwa Kudłacik oraz Bartłomiej Sasak.

Podczas niedzielnych zmagań zmierzyły się szkoły podstawowe – także po 9 w każdej kategorii. Najlepszą drużyną w kategorii Szkoła Podstawowa Dziewczęta okazała się SP Nr 4 w Andrychowie, drugie miejsce zdobyła SP Nr 2 w Andrychowie, a trzecie – SP Nr 2 w Wadowicach.

Wśród chłopców z kolei Mistrzem okazała się SP Nr 2 w Andrychowie, na drugim miejscu uplasowała się Reprezentacja ALPS, na trzecim  - SP Nr 4 w Andrychowie. Natalia Ślusarczyk i Dominik Dąbrowski zostali wytypowani najlepszymi zawodnikami Turnieju.

Zawodom towarzyszył dwudniowy Konkurs dla Kibiców. Podczas przerw w meczach na głównym boisku losowano atrakcyjne gadżety (nagrodzono podczas dwóch dni zawodów 40 osób). Natomiast w niedzielę spośród wszystkich kuponów odbyło się losowanie nagrody głównej – sofy firmy black red white – ufundowanej przez firmę Komplet Plus w Andrychowie. Szczęśliwą zwyciężczynią została Sandra Wolanin z Wieprza.

źródło: ALPS Wadowice

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.