reklama

Ale luksusy! Jak w ekstraklasie [FOTO]

, Sport, Wiadomości, 15.06.2018 16:00, Tomasz Baluś
Można śmiało powiedzieć, że takiego obiektu sportowego, takich szatni i zaplecza nie powstydziła by się Wisła Kraków, która zresztą w Kalwarii Zebrzydowskiej jest częstym gościem czy też inna ekstraklasowa drużyna.
Ale luksusy! Jak w ekstraklasie [FOTO]

W piątek (15.06) burmistrz Miasta wraz z działaczami MKS Kalwarianka dokonali wizytacji prac remontowych jakie zostały dokonane w przyziemiach Pawilonu Sportowo-Turystycznego „Kalwarianka”.

Warto w tym miejscu zaznaczyć iż prace remontowe od samego początku były prowadzone przez Urząd Miasta przy współpracy z MKS Kalwarianka i CKSiT. Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty wizytował to miejsce wspólnie z działaczami MKS Kalwarianka: Honorowym Prezesem Kalwarianki Zbigniewem Sarapatą, obecnym Prezesem Grzegorzem Makówką oraz wieloletnim działaczem klubu Jackiem Rzącą, oraz dyrektor CKSiT Andrzej Burdek.

Wcześniej w przyziemiach Pawilonu Sportowo-Turystycznego „Kalwarianka”, w których znajdują się szatnie Miejskiego Klubu Sportowego Kalwarianka, założonego w 1923 r. dokonano gruntownego remontu, a miejsce to zmieniło się nie do poznania.

Dokonano tu przebudowy kotłowni, pralni, pomieszczeń magazynowych, wymieniona została instalacja elektryczna, wodociągowa i kanalizacyjna, a także instalacja centralnego ogrzewania. Zakupiono wyposażenie: pralkę automatyczną przemysłową i suszarkę.

Dzięki przeprowadzonym remontom w obiekcie znajdują się 4 szatnie, każda z nich z osobnym natryskiem, jest też odnowa biologiczna oraz sauna.


- Dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy Urzędem Miasta a MKS Kalwarianką i CKSiT, udało się osiągnąć bardzo wysoki standard. Mamy nadzieje, że warunki, które tutaj stworzyliśmy sprawią, że na naszych obiektach gościć będziemy najlepsze zespoły oraz będą służyły lokalnemu środowisku sportowemu – mówi Burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty

Można śmiało stwierdzić, iż obiekty Kalwarianki, zaliczają się do najlepszych w skali całej Małopolski, nie dziwi zatem fakt, że na tych obiektach występują najlepsze Małopolskie zespoły.

Warto dodać, iż ostatnich latach na obiektach Kalwarianki rozgrywany jest Finał Pucharu Polski na poziomie Małopolski i tak też będzie w tym roku – mecz finałowy zostanie rozegrany 20 czerwca 2018 r. o godz. 17:00, w ostatnich latach aż pięciokrotnie w Kalwarii Zebrzydowskiej swoje mecze sparingowe rozgrywała Wisła Kraków.


Wykonawcą robót budowlanych była Firma Handlowa „AGAT” Józef Górka ze Suchej Beskidzkiej. Natomiast wykonawcą mebli była firma Ceatus Tomasz Piątkowski z Niepołomic. Zadanie realizowanie było na przełomie roku 2017/2018. Całkowita wartość zamówienia wyniosła 798.840,61 zł. Wcześniej w odbiorze I etapu prac w tym obiekcie uczestniczyli Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, radni Miejskiej Robert Mikołajek, Tadeusz Stela, Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki Andrzej Burdek, Grzegorz Makówka Prezes Klubu Sportowego Kalwarianka, wykonawca Józef Górka, inspektor nadzoru inwestorskiego Maciej Wodniak, Grzegorz Żuk, Andrzej Burzyński.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama