Złe informacje dla uczniów, którzy nie lubią szkoły: we wrześniu nie będzie strajku nauczycieli

, Polityka, Wiadomości, 26.08.2019 15:25, red
Rok szkolny rozpocznie się planowo już za tydzień, 2 września.
Złe informacje dla uczniów, którzy nie lubią szkoły: we wrześniu nie będzie strajku nauczycieli
Na wiosnę, w kwietniu, uczniowie większości szkól w regionie mieli wolne, bo strajkowali nauczyciele. Ostatecznie protest został zawieszony, ale już wiadomo, że we wrześniu strajku nie będzie. Rok szkolny rozpocznie się planowo, 2 września.

Taką informację przekazał w poniedziałek (26.08) prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.


Wiadomo jednak, że od 1 do 15 września ZNP przeprowadzi sondaż wśród nauczycieli na temat kontynuacji strajku. Nauczyciele mają wyrazić opinię, jaką formę protestu podejmą w kolejnych tygodniach. 16 września ZNP podejmie decyzję na podstawie sondażu. Szef ZNP Sławomir Broniarz zaznaczył, że sondaż nie jest tym samym, co referendum strajkowe.

- W praktyce oznacza to, że ewentualny strajk mógłby zacząć się najwcześniej w połowie października. Gdyby nauczyciele w planowanym przez ZNP sondażu zdecydowali się na strajk, najpierw potrzebne byłoby przeprowadzenie referendum, a to musiałoby potrwać około trzech tygodni - informuje onet.pl

Tymczasem z sondażu, jakie publikowała ostatnio "Rzeczpospolita" wynika, że za strajkiem (w takiej formie jak w kwietniu) jest obecnie 41% nauczycieli. Jeśli te dane potwierdzą się również w wewnętrznych badaniach wśród nauczycieli, jakie ma przeprowadzić ZNP, oznacza to, że w najbliższym miesiącach w szkołach nie będzie żadnych przerw spowodowanych strajkiem nauczycieli.

Przypomnijmy, że ZNP domaga się 30% podwyżki pensji nauczycieli w tym roku. Rząd zaproponował 15%.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy