reklama

Żenada, kpina, guru, wygarnianie i wiele innych... Tak wyglądają dyskusje na andrychowskich sesjach

, Polityka, Wiadomości, 04.03.2020 20:15, PG
Wojna pomiędzy byłym i aktualnym przewodniczącym Rady trwa nieprzerwanie od początku kadencji.
Żenada, kpina, guru, wygarnianie i wiele innych... Tak wyglądają dyskusje na andrychowskich sesjach

W tej kadencji każda sesja Rady Miejskiej w Andrychowie obfituje w wyzwiska, przegadywanki i wypominanie sobie grzechów przeszłości. Nie ma się co dziwić. Rada jest wyraźnie podzielona. Radni PiS pozostający w opozycji do burmistrza Tomasza Żaka kwestionują większość jego pomysłów. Dochodzi do sprzeczek i nierzadko wyzwisk. Podczas ostatniej sesji, która odbyła się w lutym, mimo nieobecności burmistrza i jego zastępcy, nie obyło się bez kłótni.

Widać, że przewodniczący Roman Babski nie radzi sobie z docinkami byłego przewodniczącego, którego na początku tej kadencji "zrzucił ze stołka", Krzysztofa Kubienia. Swoje trzy grosze zawsze dodaje też wierny członek partii rządzącej PiS W. Mikołajek, który na każdym kroku przypomina że ile zawdzięczamy obecnie panującemu Prawu i Sprawiedliwości.

Tak było na lutowej sesji:

- Nie spoczniemy, aż ten pomysł wcielimy w życie. Może nie w tym, roku. Może w przyszłym. To jednak musi tak być, że samorządowi przysługuje prawo organizowania szkolnictwa na swoim terenie. – tak próbował prowokować radnych przewodniczący Rady Roman Babski. Chodzi tutaj o likwidację Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie. Prowokacja się udała. Taka deklaracja oburzyła radnych opozycyjnych: Alicję Studniarz, Krzysztofa Kubienia i Wiesława Mikołajka. [videozapis poniżej].

- Bardzo chętnie przyjmę zaproszenie za rozmowę o edukacji to WYGARNĘ wszystko co wiem. - mówił K. Kubień do dyrektora GZO Andrzeja Szafrańskiego.

Dyskusja jednak została przerwana i przeniesiona na koniec sesji. Wtedy rozpoczęło się kolejne targowisko przegadywanek. Radny Wiesław Mikołajek bronił swojej partii PiS: - Czas rządów, które były w naszym kraju nie wróci i osób, które likwidowały w naszym kraju wszystko co było możliwe (komisariaty, szkoły), nigdy nie wróci. Dopóki Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić nic nie będzie zamykane.

Dalej radny zwracał się do radnego Stanisława Prusa Nie kto inny, jak Wasz GURU, były prezydent Bronisław Komorowski […] siedział z Barackiem Obamą przy kominku, zapraszając go na bigos i polowanie, mówił: ufaj ale kontroluj. Nikomu włos z głowy nie spadnie jeśli działa i działał zgodnie z prawem. - zadeklarował w imieniu partii radny.

Następnie powrócił temat braku sztandaru Rady Miejskiej podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Andrychowie oraz na mszy św. z okazji uroczystości 11 listopada. Przewodniczący R. Babski zarzucił radnemu K.Kubieniowi, że jego poziom sięga dna.

- Kpina to co pan robi! – mówił do przewodniczącego R. Babskiego, były przewodniczący K. Kubień. - Pan jest na wyżynach inteligencji […]. Jeszcze coś po łacinie i będzie na koniec tego wszystkiego.

- ŻENADA – skwitował R. Babski.

Poniżej skrót z z ostatniej sesji Rady Miejskiej. To osoby, które reprezentują mieszkańców gminy Andrychów. Warte obejrzenia:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 10.03.2020 21:49

@FellFree Dostosowuje wypowiedzi do poziomu guru edukacji, jakim jest Pan Kubień. Cytat: "Pan jest na wyżynach inteligencji […]. Jeszcze coś po łacinie i będzie na koniec tego wszystkiego." .

FeelFree, 10.03.2020 12:43

@rumcajs - a w kwestiach merytorycznych odnośnie Twojego wpisu: Pan Kubień pracuje przecież w Szkole Podstawowej Nr 5 w Andrychowie i ma zajęcia z uczniami w sali gimnastycznej więc nie za bardzo logiczne jest to quasi-życzenia. Odnośnie wątku zootechnicznego to może wypowiedzą się osoby posiadające specjalistyczną wiedzę, nie wszystkie powiedzenia ludowe bywają zgodne z aktualnym stanem wiedzy.. Natomiast gdyby Pan Kubień odpowiadał na Twoje posta to riposta mogłaby brzmieć na Twoją zaczepkę coś w tym stylu: że ktoś musi niezłym basem ryczeć skoro sensu w jego wypowiedzi brak... Uprzedzając wpis na temat sympatii do PiS, jestem przeciwny polityce i metodom tej partii, ale nie mam innego wyboru jak znosić konsekwencje wyników wyborów. Natomiast w Radzie Miejskiej, to informacja kto w jakiej jest partii, lub z jaką sympatyzuje, znacznie mniej mnie obchodzi. Istotniejsze jest co faktycznie robi, jak głosuje, czy jest aktywny, zaangażowany, skuteczny, jeśli zaś jest w opozycji to czy w konstruktywnej, czy też jest tylko jednym z kilkunastu już w tej chwili paluszków do głosowania burmistrza itd.

FeelFree, 10.03.2020 12:07

@rumcajs - w normalnym kraju taki wpisy bywają usuwane przez moderatora, który dba o dobro portalu, który przynosi mu zyski, albowiem nic nie wnoszą w sensie merytorycznym, a nakręcają hejt internetowy, jeśli znajdzie się akurat ktoś podatny na takie zaczepki. Miłego dnia.

rumcajs, 09.03.2020 23:26

Kubień powinien wrócić do sali gimnastycznej. Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje.

skalpell, 05.03.2020 19:50

zachowanie pana przewodniczącego szczyt arogancji i bezczelności, niczym dobry pitbul dający głos za każdym razem kiedy na pana podnoszą głos, panie przewodniczący pośmiewisko pan robisz z siebie przerywasz pan byle tylko ktoś nie powiedział za dużo a może prawdy o sytuacji w gminie ?

Zakolog, 05.03.2020 19:43

Poradnik savoir-vivre – jak powinno przebiegać zebranie Rady Miasta Andrychów. W wyznaczonym dniu do budynku magistratu zjeżdża się eleganckie towarzystwo, o manierach i nawykach średniej klasy wyższej i przy zachowaniu pełnej etykiety zajmuje miejsce przy stole, w przygotowanej specjalnie dla nich, największej sali tegoż budynku. Po krótkiej, kurtuazyjnej wymianie zdań między sobą, przewodniczący tej socjety zwraca się z pytaniem – czy mają Państwo życzenie rozpocząć zebranie i nie czekając na odpowiedź, daje ledwo widzialny znak sekretarce, aby poprosiła do sali pana burmistrza. W czasie potrzebnym burmistrzowi na zajęcie wyznaczonego mu miejsca, poszczególni członkowie, najczęściej panie, komentują elegancko prezentującą się sylwetkę, dobre zdrowie i idealnie skrojony garnitur burmistrza. Rytuał ten ma za zadanie, przypomnieć burmistrzowi, iż to wszystko jest za pieniądze Wysokiej Rady. Po zajęciu miejsca przez tego prezesa zarządu, pada sakramentalne pytanie – no to proszę powiedzieć panie Tomaszu ile pan i ten pański urząd nas kosztował od ostatniego spotkania. I pan Tomasz z napiętymi wszystkimi mięśniami szkieletowymi, referuje koszty prowadzenia magistratu. Pod koniec tej dysertacji, któraś z dam, zawsze zwraca się do innej z wyraźnie słyszalna prośbą, aby tamta skosztowała znajdujące się na stole paluszki, co w języku dyplomacji oznacza mniej więcej – ale paluszki to dał z poprzedniego razu. Drugie sakramentalne pytanie brzmi – no to panie Tomaszu, co pan proponuje, aby ten nasz majątek zrobił na ten urząd i jeszcze troszkę zostało ? - przy czym słowo „nasz” zawsze jest wymawiane z silną emfazą. W tej części burmistrz przedstawia różne prezentacje, wykresy, mówi mądre zdania, zawsze wplątując do nich akurat modne terminy ekonomiczne. Na zakończenie prosi zgromadzonych o zatwierdzenie przedstawionych rozwiązań. Po czym Wysoka Rada z założenia odrzuca 20% propozycji i zatwierdza resztę bez wyraźnego przekonania. Na koniec – ale tu urealnijmy nasz poradnik i zobrazujmy na rzeczywistym przykładzie, Tomek otrzymuje sygnał do opuszczenia zebrania i jeszcze przed zamknięciem drzwi słyszy, jak radny Mikołajek zwraca się do radnego Kubienia słowami – wydawać to urwa każdy umie, a tu trzeba zarabiać ! Na co radny Kubień odpowiada – ciszej Wiesiek, bo gdzie My znajdziemy takiego frajera , ze te pieniądze. Niestety ostatnia fraza zawsze zostaje zatrzaśnięta przez zamykane drzwi, a przewodniczący zamyka obrady, wygłaszając łacińską sentencję – divide et imperia !

FeelFree, 05.03.2020 10:27

@Zakolog, ja to niestety wszystko boleśnie wiem i dlatego tu piszę. Pytanie czy leży w naszych możliwościach zmiana tego stanu bezrefleksji, tkwienia w iluzji przez tzw. demokratyczną większość. Przypomniała mi się właśnie bajka Hansa Christiana Andersena "Nowe szaty króla", więc chyba sytuacja jest trudna, ale może jednak nie beznadziejna. Nigdy nie wiadomo co, kiedy, do kogo i dlaczego trafi w algorytm reakcji umysłowych danego człowieka. W funkcjonowaniu społeczeństw, chyba nikt nie wie jaka jest masa krytyczna, po której przekroczeniu zaczyna się reakcja łańcuchowa. Na szczęście. Komunizm też wyglądał dość długo na ustrój "nie do ruszenia". Nam wystarczy referendum, lub któraś z wspomnianych już opcji związanych z ewolucją, lub wystąpienie konsekwencje faktu, że jesteśmy istotami ulotnymi. Swoją drogą to w przywoływanej bajce właśnie dziecko z genialnym skutkiem krzyknęło, że król jest nagi... A człowiek na szczęście jest w stanie się zmienić. Dowodem na to jest choćby obserwacja przez dłuższy czas pisanych przez tą sama osobę postów. Trzymajmy się więc słów Młynarskiego: "Niejedną jeszcze paranoję przetrzymać przyjdzie - robiąc swoje". Pozdrawiam bardzo serdecznie kimkolwiek jesteś.

Zakolog, 05.03.2020 09:05

@FeellFree, no co Ty, oni już idą na rympał i niczego nie ukrywają, tylko publika tego nie dostrzega. Przecież, te kolejne półtora bańki na elektrociepłownie, to jest tylko po to, aby następcy nie mogli się z tego projektu wycofać bez strat i kontynuowali nadal, zabezpieczając interesy poprzedniej firmy. A czteroletnia umowa kupna pałacu, tą własność można przenieś tylko na zasadzie ekwiwalentności, w akcie notarialnym będzie jedynie zobowiązanie przeniesienia własności, a własność przenosząca po zapłaceniu ostatniej raty. Dlatego potrzebują igrzysk z tą szkołą, idealna zasłona, klasyka manipulacji – duża grupa społeczna, czyli rodzice uczniów, oddziałująca na inne grupy-dziadków, starsze rodzeństwo i najbardziej emocjonalny składnik ludzkiego życia – dzieci. Ta antynomia jest widoczna gołym okiem, z jednej strony „szkoła”, parę groszy rzędu wielkości uposażenia tej bidy Polaka i sześć milionów poza uchwałą budżetową. Ta ich narracja pruje się już wszędzie – wielka kasa na zagospodarowanie „pańskiej góry” po części już wydatkowana i tereny, które w ich przekonaniu są własnością prywatną i ewentualnie przejdą na własność gminy za cztery lata.

Turboplazmotron, 04.03.2020 22:41

Widzę że trwa rywalizacja między sołtysami Roczyn i Brzezinki o przyznanie "honorowego tytułu żakomłotka " przyznawanego przez Zakologa.

FeelFree, 04.03.2020 22:31

Może być też tak, że Panu Babskiemu i Żakowi z orszakiem znacznie bardziej się pali grunt pod nogami niż ujawniono na razie opinii publicznej i dlatego coraz częściej wybija im bezpieczniki autokontroli zachowań. Wnosząc po korekcie nastawienia do władz Andrychowa w ostatnim czasie ze strony redakcji mamNewsa, jest to prawdopodobne. Chyba, że koronawirus generuje błędy w matriksie?

Zakolog, 04.03.2020 22:20

Co ten Romek ma z tym dnem, cały czas wmawia Kubieniowi, że już szoruje po dnie, jakby całkiem zapomniał, iż przy powierzchni tylko gowno pływa.

Skalpel, 04.03.2020 22:07

Mnie na sesji najbardziej rozbawiła ustawka Tadzika, który niby spontanicznie pyta o losy szkół i przypadkiem obecny na sesji Andrzejek wstaje i opowiada. To dopiero była żenua.

Turboplazmotron, 04.03.2020 22:02

Pan Roman swoim zachowaniem udowodnił, że dla władzy i swojej idee fixe jest w stanie zrobić wszystko.

FeelFree, 04.03.2020 21:57

Ciekawy jaki byłby wynik postępowania prowadzonego przez rzecznika odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli Małopolskiego Kuratorium Oświaty wobec zachowania podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej jej Przewodniczącego Pana Romana Babskiego - nauczyciela, polonistę, wychowawcę... NAUCZYCIEL: wzór dla uczniów, publicznie mówi, że nie spocznie póki nie zlikwiduje szkoły podstawowej, ubliża publicznie innemu nauczycielowi, kłamie nazywając próbę likwidacji szkoły jej połączeniem, mówi to mając świadomość, że trwa rekrutacji do tych szkół, czyli korzystając z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej usiłuje wpłynąć na wyniki rekrutacji ! Rodzice PROSZĘ WAS zastanówcie się, zainteresujcie się kto kształtuje charaktery Waszych Dzieci.

xpek, 04.03.2020 21:34

jak słyszę tego mikołajka to ma odruch wymiotny