ZAPEWNIENIE OPIEKI ZDROWOTNEJ TO OBOWIĄZEK GMINY

, Polityka, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 15.10.2018 10:10, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Materiał wyborczy KWW Kobielus 2018.
ZAPEWNIENIE OPIEKI ZDROWOTNEJ TO OBOWIĄZEK GMINY

Ten obowiązek natychmiast zamierza wypełnić niezależny kandydat na burmistrza Gminy Andrychów, Maciej Kobielus, jeśli zostanie obdarzony zaufaniem przez mieszkańców w wyborach, które już 21 października. Sam jest pracownikiem służby zdrowia, więc wie, o czym mówi.

W 2017 r. na terenie gminy Andrychów została zlikwidowana opieka zdrowotna świąteczna i nocna.Jak się okazało, Tomasz Żak prawdopodobnie wiedział o tym już kilka miesięcy wcześniej. Dla mieszkańców było to jednak dużym i bardzo przykrym zaskoczeniem. Radni zaś oczekiwali, że gdy na horyzoncie pojawi się tak duże zagrożenie, o którym władza wie(!), to burmistrz zwoła radę natychmiast, żeby ustalić, jak do tego nie dopuścić.

29 września 2017 r. na sesję Rady Miejskiej w Andrychowie przybył jeden jedyny lekarz, na podstawie opinii którego uznano, że zapewnienie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej jest niemożliwe. I tak od 1 października nastąpił koniec dyżurów lekarskich.

Zaskakującą koncepcją Tomasza Żaka “uzdrowienia” tej sytuacji była idea konsultacji pielęgniarskich (punkt pielęgniarski udzielający porad). Oczywiście, nie jest to rozwiązanie. Każdy z branży medycznej wie, że to niemożliwe i że to puste słowa, niezałatwiające problemu.

Radni, jako mieszkańcy tej gminy (!), zgłaszali swój sprzeciw - w imieniu swoim i mieszkańców, których reprezentują. Urząd już w ogóle nie podjął tematu.

Tymczasem Art. 7 pkt. 5. Ustawy o Samorządzie Gminnym wyraźnie mówi, że ochrona zdrowia mieszkańców należy do zadań własnych gminy. Ochrona zdrowia to nie przywilej! Ona się obywatelom po prostu należy!

Aktywny burmistrz i aktywny urząd szukają rozwiązań do skutku! W tak ważnej sprawie - do skutku.

- Jestem ratownikiem medycznym z wykształcenia i z zamiłowania. Obejmuję stanowisko kierownika Działu Pomocy Doraźnej i Transportu Sanitarnego w Wadowicach. Wiem, jak przywrócić świąteczną opiekę zdrowotną w Andrychowie! To absurdalne, że mieszkańcy gminy muszą jeździć do Wadowic, gdzie trzeba czekać, a przecież nie każdy ma nawet taką możliwość (nagłego wyruszenia do miasta powiatowego np. z chorym dzieckiem). Nie każdego też stać na prywatne wizyty. Zapewnienie mieszkańcom opieki zdrowotnej to obowiązek gminy! Wynika on oczywiście z ustawy, ale przesłanką dla jego wykonania bezwzględnie powinno być zagwarantowanie nam poczucia bezpieczeństwa, spokoju o zdrowie własne, dzieci i najbliższych. To jest najpilniejsza według mnie sprawa do wykonania. Mówię to przede wszystkim jako radny, który mieszka tu od urodzenia i doskonale zna potrzeby oraz możliwości mieszkańców, ale też jako ojciec dwóch synów (wiem, co oznacza, kiedy małe dzieci zachorują). I choć ja znam lekarzy i mogę poprosić kolegów o wizytę u moich dzieci, to zdaję sobie sprawę, że nie każdy przecież ma taką sposobność! To jeszcze bardziej mi uświadamia, jak potrzebna jest opieka w naszym mieście - dla wszystkich z gminy! Jeśli mieszkańcy mi zaufają, zrobię to na pewno. Gwarantuję. - mówi Maciej Kobielus.Materiał wyborczy KWW Kobielus 2018


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

agares, 16.10.2018 01:51

jasne panie małecki że idziemy na wybory. Oczywiście ,,ŻAK NA TAK' !!!!

tomasznasz, 16.10.2018 00:26

"Ochrona zdrowia to nie przywilej! Ona się obywatelom po prostu należy! Aktywny burmistrz i aktywny urząd szukają rozwiązań do skutku! W tak ważnej sprawie - do skutku." i to zamyka temat. Szczególnie że inne gminy mają taką opiekę.

tomasznasz, 16.10.2018 00:24

nie wiem czy dla mojego imiennika Kraków to taka atrakcja (co innego dajmy na to Gruzja). Jeśli się prawie codziennie nocuje w krakowskim domu z pieknym ogrodem to taki wyjazd. No chyba że chodziło o to że dobrze być w domu :)

martynowski, 15.10.2018 23:53

Tomasz wyluzuj, jedź do Krakowa pooddychaj świeżym powietrzem

Jan.bak, 15.10.2018 23:53

Proszę bardzo xpek ; Za Pietrasa Kobielus zrobił ; Budowa sali gimnastycznej przy sp4 Remont sali gimnastycznej przy sp5 Budowa jednokierunkowej na Lenartowicza Plytostrada łącznik między Starowiejska A kościołem Budowa ronda przy sp 5 ORLIK !!!!! Za żaka Kobielus zrobił ; Remont ul Lenartowicz bocznej bloki 14 16 i 18 Remont ul Lenartowicz bocznej bloki 8,10 i 12 Budowa chodnika i parkingu przy bloku nr 19 Generalny remont ul. Metalowców Generalny remont ul. Wlokniarzy Ścieżki rowerowe przy ul wlokniarzy Budowa siłowni odkrytej To dzięki Kobielusowi z Andrychowa pozbylismy się Anety Wadrzyk! Jest moc jest energią! Głosujemy na Kobielusa

kaczor, 15.10.2018 21:35

chłopie, zlituj już się nad sobą i innymi i nie zanudzaj nas swoją obsesją pod różnymi nickami

xpek, 15.10.2018 20:59

co zrobił kobielus dla Andrychowa jako radny?/??? proszę podać przykład

tomasz2, 15.10.2018 19:14

""Aktywny burmistrz i aktywny urząd szukają rozwiązań do skutku" prawda. ale niektórzy do skutku to szukają tylko partnerów w Gruzji i na Ukrainie a nie rozwiązania problemu nocnej opieki zdrowotnej. " nic dodać nic ująć. Ale co tam opieka zdrowotna, grunt to pluć jadem po andrychowianach w dążeniu do celu.

tomasz2, 15.10.2018 19:12

no pewno że się boją. Mają tyle do stracenia że boją się i Kubienia i Kobielusa i nawet Małeckiego. PS. ",,**,," stan i jeszcze kilka nicków czyli Władysław nawet jeśli jego własna agresja nakręca go powinien jednak odpocząć od internetu. Dla swojego zdrowia

beskidmaly, 15.10.2018 19:09

Jak Pan Kobielus taki mocny w krytyce to dlaczego salwowal sie ucieczka przed wystąpieniem w Radio Andrychow to zawsze tak będzie wial przed trudnymi decyzjami bo przed trudnymi glosowaniami to do kibla wychodzil w czasie sesji RM.

Jan.bak, 15.10.2018 19:02

Ale się boicie tego Kobieusa !!!! Widac to po Waszych wpisach

Anett, 15.10.2018 19:02

Pan Władysław powinien odpocząć od Intenetu. Pan Kobielus i Pan Kubień powinni uważać bo wieść z miejsca gdzie dużo wiadomo niesie że szykowana jest prowokacja przeciwko nim na ostatnie dni kampanii.

Anett, 15.10.2018 18:59

Hmm, autentycznie historia kołem się toczy. Dokładnie tak samo mówili ci od J Pietrasa w 2010 roku jak pan Żak a także ludzie od niego wszystko krytykowali. No może różnica jest taka że oni w 2010 roku nie sugerowali że kto nie z nimi ten ma latać nad chodnikami :) Ale zakolandia jest jeszcze śmiejszejsza.

",,**,,", 15.10.2018 18:54

Problemem gminy jest kobielus, wszystko krytykuje,jest przeciwko wszystkim inwestycjom, wiec teraz wara kobielusie od nowych drog chodnikow sciezek rowerowych,wara od krytej plywalni!!!!!

martinez, 15.10.2018 18:51

swoją drogą - przez 10 lat Kobielus był cacy, jak odszedł od Żaka stał się zmorą? Szczęśliwie tylko zakolandii. niech mu nabijają wejścia na ten artykuł. On o problemie a oni plują jadem

martinez, 15.10.2018 18:49

Pan Władek obiecywał podobno że zamilknie chociaż na tydzien i przez tydzień postara się nie obrażać nikogo. Tylko kilka godzin wytrzymał w postanowieniu? I jak ruszył to tradycyjnie z obrażaniem andrychowian "wrogów" jaśnie panującego Słoneczka Podbeskidza i Gruzji

",,**,,", 15.10.2018 18:46

Kobielus sanitariusz burmistrzem, zabawne, przeciez ten czlowiek nie ma zielonego pojecia o ekonomii inwestycjach... umie tylko krytykowac a jeszcze nie tak dawno lizal dupe Zakowi. A teraz kobielusku zachcialo ci sie burmistrzowania. NIGDY W ZYCIU. JESTES BEZRADNY!!!!

",,**,,", 15.10.2018 18:42

Kobielusie obowiazkiem radnego ktory nic nie zrobil dla mieszkancow przez 12lat jest oddanie kasy z diety radnego do budżetu Miasta. Glosowales przeciwko wszystkim inwestycjom w Gminie, byles przeciwko wszystkiemu,a teraz krytykujesz,a co ty sanitariuszu zrobiles w tej sprawie??? Zapytales publicznie Kubienia czemu zlikwidowal z Pietrasem publiczne osrodki zdrowia??? Kobielusie kiedy nowa karetka bedzie w Andrychowie,bo stara juz sie sypie,co zrobiles w tej sprawie pasozycie???

krisu78, 15.10.2018 18:19

żeby wrócić do tematu to wstyd dla Żaka i tyle że nie ma tej opieki. w innych miastach reforma zdrowia też była a taka opieka jest dalej. Chcieć to móc, no ale trzeba chcieć

krisu78, 15.10.2018 18:18

Z daleka czyli ogródka w Krakowie widać chyba lepiej bo mieszkańcy osiedla jakoś tego nie zauważyli :) Litości propagandziści, litości ich szefie. Tonący brzytwy się chwyta ale to?

beskidmaly, 15.10.2018 18:12

Krisu78 -wychwalali Radnego Kobielusa wtedy gdy jeszcze nie miał ukończonych studiow bo jak je ukonczyl to zmienil sie nie do poznania.

krisu78, 15.10.2018 17:07

"Aktywny burmistrz i aktywny urząd szukają rozwiązań do skutku" prawda. ale niektórzy do skutku to szukają tylko partnerów w Gruzji i na Ukrainie a nie rozwiązania problemu nocnej opieki zdrowotnej.

krisu78, 15.10.2018 17:06

jeszcze 4 lata temu wychwalali Kobielusa pod niebiosa i gadali ile to zrobił, jaki dobry radny. Jak powiedział Żakowi nie wszystko zmieniło się.

kaczor, 15.10.2018 17:01

Dokładnie tak samo zwracali się propagandziści JP do Żaka w 2010 roku :) Na marginesie przede wszystkim Kobielus mieszkał w tym mieście przez minione 12 lat a nie raz tu raz tam. Zrobił dużo więcej niż cała propaganda zakolandii razem wzięta.

xpek, 15.10.2018 16:20

kobielusie zrob coś dla andrychowa a nie tylko krytykuj.co zrobiłeś przez ostatnie 12 lat?ktoś coś wie?