reklama

Zamieszanie z aptekami. Starosta odbija piłeczkę burmistrzowi

, Polityka, Wiadomości, 17.02.2020 16:15, PG
Aptekarze tłumaczą się, że przemęczony farmaceuta stanowi zagrożenie dla pacjenta.
Zamieszanie z aptekami. Starosta odbija piłeczkę burmistrzowi

W Kalwarii Zebrzydowskiej ponownie pojawił się problem ze świątecznymi dyżurami aptek. Podobna sytuacja miała miejsce rok temu.

Obecnie na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska dyżur całodobowy i świąteczny zgodnie z przyjętym harmonogramem pełni wyłącznie „Twoja Apteka” w Kalwarii Zebrzydowskiej przy Alei Jana Pawła II 7.

Trzy pozostałe apteki, które są zobowiązane do pełnienia dyżurów, nie robią tego.

Godziny pracy aptek ustala Rada Powiatu. Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty zaapelował do starosty wadowickiego Eugeniusza Kurdasa o podjęcie działań zmierzających do wyegzekwowania od pozostałych aptek pełnienia dyżurów. Twierdząc, że tylko Rada Powiatu ma wyłączne kompetencje by się tym zająć.

Z kolei Zarząd Powiatu Wadowickiego odbija piłeczkę burmistrzowi, twierdząc że organem, który ma kompetencje egzekwowania ustaleń zawartych w uchwale dotyczącej godzin pracy aptek jest Małopolski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny.

Po sygnałach od mieszkańców dotyczących nierealizowania dyżurów przez apteki, starosta Eugeniusz Kurdas już w 2019 roku zwrócił się do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego o przeprowadzenie kontroli w aptekach na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska.

W jej następstwie zgodnie z sugestią inspektora farmaceutycznego oraz trzech aptek z gminy Kalwaria Zebrzydowska Rada Powiatu postanowiła włączyć do harmonogramu dyżurów również aptekę w Brodach, co miało na celu rozwiązanie problemu dyżurów aptek w 2020 roku na terenie tej gminy. Starosta Wadowicki ma nadzieję, że właściciele aptek dla dobra mieszkańców dostosują się do obowiązujących przepisów prawa.- informuje Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Poniżej treść Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego na pismo Starosty Wadowickiego z dnia 29 września 2019 roku.

Podobny problem jest także w Kętach: Znowu problem z dyżurami aptek

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy