reklama

Wybory samorządowe odbędą się później. PiS boi się porażki?

, Polityka, Wiadomości, 29.09.2022 21:22, red
W czwartek (29.09) Sejm przyjął ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 roku.
Wybory samorządowe odbędą się później. PiS boi się porażki?
Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 231 posłów, przeciw było 209, a od głosu wstrzymała się 1 osoba. Opozycja wnosiła o odrzucenie projektu ustawy, która teraz trafi do Senatu.

Zatem wszystko wskazuje na to, że burmistrzowie i wójtowie będą rządzić kilka miesięcy dłużej.

Przyjęta przez posłów PiS ustawa przewiduje, że kadencje rad gmin, rad powiatów oraz sejmików województw; rad dzielnic miasta stołecznego Warszawy; wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, wybranych jesienią 2018 roku, zakończy się nie jesienią 2023 roku, a 30 kwietnia 2024 roku.

PiS argumentuje, że przesunięcie wyborów samorządowych jest korzystne, ponieważ jesienią przyszłego roku wybory samorządowe zbiegłyby się z wyborami parlamentarnymi. Zdaniem PiS – byłby problem z rozliczeniem obu kampanii wyborczych.

Zdaniem opozycji to tylko "zasłona dymna", ponieważ notowania partii rządzącej cały czas spadają, według aktualnych sondaży po nowych wyborach PiS nie będzie już miał większości sejmowej i rządu i po prostu PiS boi się dwóch nadciągających porażek wyborczych. Dlatego J. Kaczyński i jego ludzie w Sejmie próbują rozdzielić wybory.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bot, 30.09.2022 20:21

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/813933,korwin-mikke-oczywiscie-uwazam-ze-pan-putin-bylby-swietnym-prezydentem-polski.html

rumcajs, 30.09.2022 18:38

Dyskusja na poziomie: wolelibyście mieć POlio czy Odrę ? Mgr Ahrańczyk: Polio, bo mniejsza gorączka i prawie pewna, udokumentowana (8 letnimi rządami) śmierć tomekх: Odra , bo szybciej przechodzi

Zakolog, 30.09.2022 11:39

@tomekх - pełna zgoda, za pana Donalda, to nawet w USA obniżano podatki ! CIT z 35% do 21% i zakazano transferowania zysków zagranicę.

Mon, 30.09.2022 10:42

Ja chcę mieszkać w Polsce, a nie w podległym pod Rosję lub Niemcy kraju. Nie głosujemy na parobków Niemiec i Rosji, w tym nie głosujemy na Tuska, ktory sprzeda wszystko co polskie.

tomekх, 30.09.2022 10:26

Wzrost zadłużenia budżetu ! a przecież można było nie dawać żadnych tarcz anty Covidowych itd. po co dawać kasę przedsiębiorcom na ratowanie miejsc pracy jak można było nie dawać, ludzie zostali by zwolnieni i nie mieliby pieniędzy to by nie było inflacji, to samo po co dawać 13 i 14 emeryturę skoro to generuje inflację (nawet jeden z posłów od nas o tym mówił). Pisioki tylko by pomagały każdemu nawet tym nad Odrą bo im ryby zdechły a potem inflacja i zadłużenie. Najlepiej brać i nie dawać a jak ktoś będzie chciał to się powie że "pinindzy ni ma i nie będzie" albo że "gdzie są pieniądze zakopane bo w Zakopanym chyba nie" wtedy będzie spokój nie będzie inflacji i zadłużenia. Koniec i kropka głosujemy na PANA Donalda.

tomekх, 30.09.2022 10:16

Skomplikowanie i podniesienie podatków np. podatek dochodowy z 17% podniesiony na 12% itd itd itd. z żywnością, paliwami i energią to samo.

tomekх, 30.09.2022 10:11

To im nie pomoże.Zadłużenie kraju na pokolenia a za PANA Donalda mieliśmy nadwyżkę i długu nie było (i nie piszcie mi tu o OFE itd.).Paliwo najdroższe na świecie, gaz najdroższy na świecie, węgiel najdroższy na świecie, służba zdrowia praktycznie niedostępna kolejki na 10 lat,masło po 100 zł...,inflacja 160% a w sklepach 300%, kredyty na mieszkania po 1000% w górę, czynsze o dwa razy w górę itp itd, Totalna drożyna i kufno.Dobrze że mikołajk jest na emeryturze górniczej. ALE ZA TO JAK WRÓCI PAN DONALD DO WŁADZY TO WTEDY znowu będzie tanio a polak znowu będzie najzamożniejszym obywatelem Unii, skończy się rozdawnictwo i promowanie dziecioróbstwa.

Mgr Ahrańczyk, 30.09.2022 10:09

Konkrety? Skomplikowanie i podniesienie podatków i opłat wszelakich to przyszło z Finlandii oczywiście. Wzrost zadłużenia budżetu - to z Jamajki. Zgoda na pakiet klimatyczny => wzrost cen energi => inflacja to wiadomo - z Brazyli. To oni są winni. Rząd nie ma z tym nic wspólnego. A na wiosnę nigdzie nie pójdziemy bo już od stycznia będzie nas przed nami samymi chronić nowa ustawa. Oczywiście Plusk 3x15 i reszta nowoczesnej ferajny nie chwali się ale zrobiłaby to dużo lepiej. Tylko dla kogo lepiej?

tomekх, 30.09.2022 10:06

Jedno jest pewne, za tą ogromną inflację i drożyznę odpowiada PiS i to nie podlega żadnej dyskusji. Ostatnio znajomy wrócił z Niemiec i mówi mi że w Niemczech mają dużą inflację i wszystko strasznie podrożało a ja mu na to że to wina PISu !!! a on popukał mnie po głowie i mówi że mu uszy od odpadną od echa.

rumcajs, 30.09.2022 09:37

Jak my dyskutujemy kto wygra: PiS czy PO, to boję się o Polskę. To jakby się zastanawiać: cholera czy polio ? Może alternatyw nie ma, ale trzeba szukać, założyć coś nowego, a nie stękać.

Koniczynka, 30.09.2022 08:08

Mon nie patrz na innych tylko na Polskę. Tomekx dał Ci bardzo dobry rzeczowy komentarz.

Mon, 30.09.2022 07:35

Trzeba być konsekwentnym i oskarżając jedna partię warto podać argumenty za hipotezą, dlaczego rzekomo ich rządy spowodowały inflację na całym świecie. Brak argumentów sprawia, że taka wypowiedź to kolejny pusty tekst bez znaczenia.

Koniczynka, 30.09.2022 07:27

Jedno jest pewne, za tą ogromną inflację i drożyznę odpowiada PiS i to nie podlega żadnej dyskusji. A tak z ciekawości zapytam co dla gminy Andrychów zrobił poseł Polak??? Kolejna kadencja już ostatnia, bo szanse na marne,dobiega końca i jako poseł powinien oddać kasę do budżetu państwa bo kompletnie nic nie zrobił dla swojego okręgu wyborczego. A już słychać głosy że jak nie wejdzie do sejmu to będzie startował na burmistrza Andrychowa. No ma chłop fantazję. No chyba że to tylko plotki.

Koniczynka, 30.09.2022 07:26

Jedno jest pewne, za tą ogromną inflacją i drożyznę odpowiada PiS i to nie podlega żadnej dyskusji. A tak z ciekawości zapytam co dla gminy Andrychów zrobił poseł Polak??? Kolejna kadencja już ostatnia dobiega końca i jako poseł powinien oddać kasę do budżetu państwa bo kompletnie nic nie zrobił dla swojego okręgu wyborczego. A już słychać głosy że jak nie wejdzie do sejmu to będzie startował na burmistrza Andrychowa. Na chłop fantazję. No chyba że to tylko plotki.

Mon, 30.09.2022 05:48

Kolejny stronniczy wpis, ktory świadczy o tym, że redaktorzy tego serwisu manipulują przekazem, nie mówią całej prawdy, by wpisem wywrzeć wrażenie i emocje ukierunkowane na nienawiść polityczną względem rządzących. Brak dziennikarskiej rzetelności sprawia, że taki wpis jest na miarę serwisów plotkarskich. Porażka.

skornica, 30.09.2022 05:20

Poczekajmy do wiosny 2023.Wtedy to będzie jazda bez trzymanki po ciężkiej zimie z pustymi portfelami.Ludzie ich zjedzą! ***** ***

tomekх, 29.09.2022 23:16

Pisioki się boją bo wiedzą że przegrają z Panem Donaldem. Wtedy wróci normalność i skończy się rozdawnictwo i promowanie dzieciorubstwa, skończą się jakieś śmieszne dodatki a polaka będzie stać na wszytko bo zarobi dobrze u Niemca.

Zakolog, 29.09.2022 21:36

Polityczne wybory 30-latków, jeśli Twoje osiągnięcia lokują cię w najwyższych pięciu procentach Twojej generacji lub zdobyłeś doktorat na uczelni z pierwszej setki światowego rankingu, ewentualnie magisterium z pierwszej pięćdziesiątki, jesteś spadkobiercą jakiegoś majątku zawłaszczonego w latach transformacji, to nie tylko możesz, ale nawet powinieneś głosować na partie liberalno-lewicowe, takie jak PO. Głosowanie na PO całej reszty, przypomina głosowanie karpi za przyspieszeniem Wigilii Świąt Bożego Narodzenia !

FeelFree, 29.09.2022 21:05

@tomekx - z perspektywy bycia zawartością trumny to wcale nie ma znaczenie, i warto ćwiczyć wyobraźnię. Oczywiście mocno kibicuję jak najszybszemu końcowi rządów PiS w Polsce. W tym się zgadzam.

tomekx, 29.09.2022 20:56

To im nie pomoże.Zadłużenie kraju na pokolenia.Paliwo najdroższe, gaz najdroższy, węgiel najdroższy, służba zdrowia praktycznie niedostępna,masło po 10 zł...,inflacja 16% a w sklepach 30%, kredyty na mieszkania po 100% w górę, czynsze o połowię w górę itp itd, Totalna drożyna i kufno.Dobrze że mikołajk jest na emeryturze górniczej