reklama
reklama

Woda zaraz zniszczy drogę. W magistracie było nerwowo [FOTO]

Polityka, Wiadomości, 10.05.2019 20:20, red
Spór radnego z burmistrzem.
Woda zaraz zniszczy drogę. W magistracie było nerwowo [FOTO]
Radny z Rzyk Jakub Guzdek (PiS) alarmuje: - W każdej chwili może podmyć drogę na Osiedlach Potok Kubikowski i Mydlarze w Rzykach. O tragicznej sytuacji mieszkańcy alarmują od paru lat. Niestety, nie znajdują zrozumienia i pomocy u burmistrza - informuje nas J. Guzdek.


Jak twierdzi, osobiście rozmawiał z burmistrzem Tomaszem Żakiem w tej sprawie, ale - jak nas informuje - "nie znalazł u niego zainteresowania".

- W kampanii w 2010 roku burmistrz Tomasz Żak w swoich "celach wyborczych" obiecywał: "Regulacja wszystkich potoków i rzek, tak by nie zagrażały naszym mieszkańcom". Dziś zapomniał o danym słowie, a droga może zostać podmyta lada dzień - przekonuje radny.

Rzeczywiście, jak ustaliliśmy do spotkania radnego z burmistrzem doszło w piątek w magistracie. Było nerwowo.

Agnieszka Gierszewska, dyrektor biura burmistrza Andrychowa przekonuje, że poruszona sprawa nie leży w kompetencji gminy i burmistrza, a obwinianie burmistrza to zwykła manipulacja radnego. Umocnieniem brzegów potoku już dawno powinien zająć się zarządca tego terenu - właściciel potoku.

- To jest kompetencja spółki rządowej Wody Polskie, tam w pierwszej kolejności pan radny powinien się udać ze swoją interwencją - informuje nas A. Gierszewska.

Bez względu na ten spór, jest sprawa to załatwienia. I - jak widać na zdjęciach - pilna sprawa! Trwa kampania wyborcza, może politycy w niej uczestniczący nie tylko coś obiecają, ale i coś załatwią?reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 13.05.2019 19:07

I jeszcze jedno "Zarządcą drogi gminnej jest wójt, burmistrz lub prezydent miasta, natomiast zarządcą ruchu na niej jest starosta. " Wydaje się logiczne że to zarządca powinien się zwrócić do instytucji "Wody Polskie" o zabezpieczenie brzegu który zagraża drodze.

Turboplazmotron, 13.05.2019 14:17

beskidmaly Po pierwsze Turboplazmotron a nie Turboplazmotorn . Po drugie jeżeli chcesz coś powiedzieć Radnemu to Mu powiedz. Po trzecie tu nie chodzi tylko o rzekę ale też o zapytanie o premie w urzędzie, zapytanie o wynagrodzenie nauczycieli za czas strajku itp. Spokojnego dnia.

beskidmaly, 13.05.2019 11:45

@Turboplazmotorn: Prosze przekazac Radnemu z Rzykj, ze Burmistrz Miasta nie jest sprzynka pocztowa do której mozna wszystko wrzucać . Radny był drugi raz u burmistrza od wyborow w 2018r roku i nie zapytal kto sie zajmuje rzekami i potokami tylko wyleciał z pretensjami ze podmywa droge w Rzykach. Zamiast wziąć kawalek kartki i napisac do Wod Polskich i zglosic uwagi o stanie brzegow i koryta na potoku Kubikowskim i innych ciekach wodnych przeplywajacych przez Rzyki . W Wodach Polskich pracują jego koledzy partyjni to wiedzieliby co z tym należy zrobic.

Turboplazmotron, 13.05.2019 08:49

Ataki i próby deprecjonowania Pana Radnego Jakuba będą trwały ponieważ jako jeden z nielicznych zadaje oficjalnie trudne pytania https://bip.malopolska.pl/umandrychow,a,1599484,zapytanie-jakuba-guzdka-wynagrodzenie-nauczycieli-za-czas-strajku.html

beskidmaly, 12.05.2019 14:43

Pan Radny z Rzyk był u Burmistrza drugi raz od wyborow w listopadzie 2018 roku.

Turboplazmotron, 12.05.2019 11:19

No tak jedni próbują poprawić naszą okolicę a drudzy próbują jak smakują czurczhele.

aleocochodzi, 11.05.2019 20:13

Takich młodych i widzących co należy zrobić potrzeba nam więcej. Nie powinni się oni zrażać słysząc głosy starych komuchów że są młodzi, niedoświadczeni, bez układów i pleców, że to nie dla nich. Więcej młodych niezależnych w lokalnej polityce. Precz z komuną! PiS PO - jedno zło!

mega-fon, 11.05.2019 10:29

kik, sam jestes wiepsz, nieuku!!!

kik, 11.05.2019 09:42

Co to za burmistrz co wszystko ma w czterech literach, trzeba go wywieź na taczkach do wiepszówki hehe

stan, 11.05.2019 08:40

Ten pisowski młodzian (nabytek) ze Rzyk powinien się jeszcze długo, długo uczyć , potem długo ,długo solennie popracować aby mógł na końcu zostać radnym i mieć coś mądrego do „ doradzenia” !!!.

agares, 10.05.2019 22:27

Następny bezradny.Chodnik obiecał z Rzyk do Andrychowa zrobić!!! Pół roku mija a tu strumyczek na jego własnej wiosce drogi mu zabiera??? Oj biedactwo ty dziecino!!! Ciekawe czy już dowieźli świeże paluszki na następne obrady-myśli sobie.

sowa, 10.05.2019 22:07

@gregory 100% racji.

gregory, 10.05.2019 21:18

Radnemu zachciało się zainteresować burmistrza czymś innym niż delegacje, wakacje, bywanie??? Bez jaj. No to niech radny patrzy jaki hejt na niego spadnie ze strony jednego pana i jego wiernych kolegów. Co widać ponizej. Niech radny zapamięta że burmistrz Zak nie jest od rozwiązywania kłopotów. Przy problemach jak to mówi zakolandia: zawsze winny ktoś inny.

tomekx, 10.05.2019 21:06

Wody Polskie będą wykonywały prawa właścicielskie w stosunku do wód publicznych stanowiących własność Skarbu Państwa.Tyle w temacie

Marmar, 10.05.2019 21:05

Takich sytuacji jest wiele nie tylko w Rzykach. Wystarczy się przejechać po uliczkach w Targanicach. Problem jest, bo potoki teoretycznie należą do Wód Polskich tylko, że albo sprawy nie zostały formalnie przeprowadzone albo Wody się tym kompletnie nie interesują. Potoki nie tylko podmywają drogi ale zabierają prywatne działki, a samemu potoków nie można regulować. Kwadratura koła.

xpek, 10.05.2019 20:36

a ty guzdek przestań się w końcu ośmieszać

xpek, 10.05.2019 20:34

ej wyznawcy pisu a czy wy wiecie że za chwilę wchodzi w życie nowy podatek-od deszczówki?nie powiedzieli wam tego w wiadomościach???????