reklama

Wieprz staje się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Mnóstwo wniosków o odrolnienie działek

, Polityka, Wiadomości, 03.04.2018 18:45, PG

Komu udało się odrolnić działkę?

Wieprz staje się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Mnóstwo wniosków o odrolnienie  działek

Włodarze gminy Wieprz właśnie wyłożyli do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Wieprz wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

- Po kilku latach dokument ten wrócił do gminy, po tym jak ponad 100 instytucji – w tym ministerstwo rolnictwa - musiało go uzgadniać. Teraz jest wyłożony do dyskusji, a w maju lub czerwcu chcemy go przegłosować na Radzie Gminy. Sporo mieszkańców czeka na ten plan – informuje nas przewodniczący Rady Gminy Wieprz Bartłomiej Westwalewicz.

Co ciekawe mnóstwo wniosków wpłynęło od mieszkańców w sprawie odrolnienia działek i wiele zostało zaakceptowanych przez ministerstwo rolnictwa, ale niestety nie wszystkie. Chodzi głównie o przekształcania działek rolnych na budowlane, więc można się spodziewać że w najbliższych latach na terenie gminy Wieprz przybędzie prywatnych inwestycji mieszkaniowych.

W projekcie można zobaczyć, które.

Poniżej link:

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Wieprz

Dodatkowo władze Wieprza informują, że projekt planu udostępniony jest w dniach od 29 marca 2018 r. do 27 kwietnia 2018 r. w siedzibie Urzędu Gminy Wieprz w pok. nr 3, w godzinach od 9.00 do 11.00.

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2018 r. w siedzibie Urzędu Gminy Wieprz, o godz. 10.00.

Uwagi i wnioski do projektu planu może wnosić każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu wyłożonym do publicznego wglądu. Uwagi i wnioski do projektu planu należy składać na piśmie lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu, opatrzonej podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej do Wójta Gminy Wieprz, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej oraz adresu, a także oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 maja 2018 r.

Uwagi i wnioski do prognozy oddziaływania na środowisko mogą być wnoszone w formie pisemnej, ustnie do protokołu, za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 maja 2018 r.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

igor102, 04.04.2018 17:56

abccba...co wy tam palicie w magistracie ???

specnarz, 04.04.2018 10:34

Gmina Wieprz po prostu zna potrzeby mieszkańców i o nich dba... Poza tym, tam są jeszcze wolne grunty.

`, 03.04.2018 20:19

"Wieprz dużo korzysta na sąsiedztwie z Andrychowem."............. OOO HA HA HA OOOOOOO HAAAAA HAAAAA HAAAAA ........................HAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rafi, 03.04.2018 19:45

[email protected] a slyszales ze autobusowa linia osiedliwa jezdzi pusta wozi powietrze???!!! A wiesz czemu bo jest najdrozsza, taniej jezdzi mzk i busy,a wystarczy obnizyc bilety do kwoty 1.50zl i zobaczycie efekty mecenasy.co jest lepszym rozwiazaniem jeden pasazer za 2.50 na jednym kursie,czy 10pasazerow za 1.50zl???oj barany w tej gminie nie umiecie nawet liczyc.

abcabc, 03.04.2018 19:28

Wieprz dużo korzysta na sąsiedztwie z Andrychowem.mają od nas kanalizację a słyszałem ostatnio że wkrótce nowe autobusy mają jeździć z Andrychowa do Wieprza i Frydrychowic