reklama

Wiemy już, dlaczego Andrychów nie dostał dotacji na basen

, Polityka, Wiadomości, 22.03.2019 17:30, PG/WB
Odpowiedź jest dość prosta i oczywista.
Wiemy już, dlaczego Andrychów nie dostał dotacji na basen

Budowa krytego basenu w Andrychowie trwa już od roku i ma zakończyć się w kwietniu. Oficjalne otwarcie zaplanowano wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, 2 września. Na początku basen miał kosztować 10 mln zł, potem 15 mln zł a ostatecznie trzeba na niego wydać ponad 28 mln zł. Wszystko to zostanie pokryte z budżetu gminy, gdyż mimo starań władz, wniosek o dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki, został zaopiniowany negatywnie.

Dotacja ta miała wynosić około 3,5 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska”. Na 936 gmin, które starały się o dofinansowanie, tylko 194 takowe otrzymały. Informacja ta była sporym zaskoczeniem dla radnych i włodarzy miasta, a nawet dla samego posła Marka Polaka (PiS), który to także starał się o to dofinansowanie dla gminy, swego czasu był nawet z burmistrzem w ministerstwie w tej sprawie.

Dotarliśmy do uzasadnienia wydanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Resort skarży się w nim, że środki jakie posiada są o wiele za małe w stosunku do ogromnej skali potrzeb inwestycyjnych zgłaszanych przez wnioskodawców z całego kraju.

Gmina Andrychów nie dostała pieniędzy głównie z tego powodu, że na terenie powiatu wadowickiego jest już kilka pływalni a są powiaty gdzie nie ma ich jeszcze w ogóle.Włodarze miasta: burmistrz Tomasz Żak i wiceburmistrz Mirosław Wasztyl oraz poseł Marek Polak chcąc wyjaśnić sprawę postanowili 10 kwietnia 2019 wyruszyć do ministerstwa. Czy uda się im dostać „obiecane” pieniądze?

Póki co na teren budowy nie ma tam wstępu. Udało nam się jednak zrobić kilka ujęć z ukrycia. Zobaczcie jak to wygląda.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]ewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jepetto, 28.03.2019 13:24

A miała być tak potrzebna obwodnica! I będziemy mieli kolejne twory, potrzebne jak śwince siodełko .....

Jepetto, 28.03.2019 13:09

A miała być tak potrzebna obwodnica! I będziemy mieli kolejne twory, potrzebne jak śwince siodełko .....

formica, 24.03.2019 12:12

@tomekx - to ja się pytam skąd "są pieniądze na budowę" i oczekuję jasnego wyjaśnienia ze strony włodarzy.

tomekx, 24.03.2019 11:31

Najważniejsze że basen będzie czynny za kilka miesięcy i są pieniądze na budowę

Turboplazmotron, 23.03.2019 21:13

abcabc to bardzo nie dobrze że Andrychów nie dostał dotacji w końcu to Nasze wspólne pieniądze. Ale z tego co pamiętam to burmistrz i jego zastępca (wtedy był tylko jeden) najwięcej obiecywali. Około 190 wniosków zostało pozytywnie rozpatrzonych ale niestety nie Nasz.

abcabc, 23.03.2019 20:13

jak zwykle puste obietnice pisowców.dużo szumu a afekty głównie propagandowe. w całych kraju 700 wniosków odrzuconych!!!!!!!! to skandal

juzzepe, 23.03.2019 10:19

i dlatego była potrzebna podwyżka za śmieci aby latać dziurę basenu którą się wykopało , ludzie na wsiach nie maja wody brawo Andrzejku brawo Andrzejku brawo Andrzejku brawo Andrzejku brawo Andrzejku brawo Andrzejku brawo Andrzejku

",,**,,", 23.03.2019 08:44

Robercie Duchu ale robisz z siebie ciula. A co cie smieciu interesuje co sie dzieje w Andrychowie. Wara debilu.

maria, 23.03.2019 07:22

a więc w Andrychowie będzie dalej brud syf bo pieniądze podatnika pójdą na basen a to co jest jeszcze zielone rozjeżdżane jest przez samochody bo w Andrychowie można S.M nie reaguje.

artmn, 22.03.2019 19:49

Brawo Tomasz Żak brawo poseł Marek Polak załatwiliście sprawę ahahahahah ahahahah hahahahah hahah ciekawe jak się będziecie teraz tłumaczyć, co jeszcze obetniecie z budżetu, może jakiś kredycik ahahaha