Wiejski Dom Kultury imienia zasłużonego radnego Romana Prystackiego [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 22.12.2018 17:00, PG
W sobotę (22.12.) w Zagórniku odsłonięto tablicę upamiętniającą Romana Prystackiego, sołtysa tego sołectwa a także radnego Rady Miejskiej.
Wiejski Dom Kultury imienia zasłużonego radnego Romana Prystackiego [FOTO]

Podczas spotkania opłatkowego pod nazwą „Przy wspólnym stole” w Zagórniku uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową oraz nadano imię Romana Prystackiego Wiejskiemu Domowi Kultury w Zagórniku.

Na tej uroczystości pojawiła się żona Romana – Barbara Prystacka z rodziną a także burmistrz Andrychowa Tomasz Żak i przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kubień.

W trakcie wydarzenia goście wspólnie z chórem MISERICORDIAS DOMINI śpiewali kolędy.


Jak pisze Paweł Łysoń – radny Rady Miejskiej w Andrychowie: Roman Prystacki był radnym sześciu kadencji, członkiem Zarządu Miejskiego, przewodniczącym komisji Rady Miejskiej, wieloletnim sołtysem Zagórnika, prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej oraz działaczem miejscowego Klubu Sportowego LKS Gronie.

Był człowiekiem zaangażowanym w sprawy naszej małej ojczyzny, otwartym na ludzi i ich życiowe problemy. Nieustannie działał na rzecz rozwoju gminy i swojego ukochanego Zagórnika. Rada Sołecka w Zagórniku zasięgając opinii mieszkańców uznała, że godnym miejscem uhonorowania zasług Romana Prystackiego będzie nadanie Jego imienia nowo wyremontowanemu Wiejskiemu Domowi Kultury w Zagórniku. Należy nadmienić,iż Roman Prystacki był mocno zaangażowany w sprawy remontu tej placówki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Piotr0268989, 22.03.2020 11:10

Uważa że dopiero teraz po śmierci Pana Romana niektóre osoby nabiorą pokory i docenią to co zrobił dla Zagórnika. Tablica upamiętniająca powinna być także w innych miejsca na rozwój których Pan Roman miał niewątpliwie wpływ: 1) Stadion Sportowy LKS ,,Gronie" ( Pan Roman był promotorem dla nowego budynku na stadionie) 2) Strażnica (Pan Roman wspierał rozwój straży czy to poprzez renowację budynku, parking czy zakup nowego pojazdu) 3) Cmentarz Doceńcie co było bo już długo nie będzie godnego następcy.

Sąsiad, 27.12.2018 11:55

Nareszcie!!! Już od dawna powinni nazywać ulice, domy kultury itp. imionami zasłużonych mieszkańców. To świetna zachęta dla następnych, którzy już może w większej liczbie wyjdą z domów by zrobić coś dla innych. Jak przypuszczam, każdy tego typu pomysł jest wcześniej dyskutowany i poddany głosowaniu na zebraniach. Jeśli komuś pomysł ten nie przypadł do gustu miał możliwość zagłosować. Tyle że wcześniej musiał by w ogóle pofatygować się i pójść na zebranie, a to jest już ciężka praca? Jest jeszcze przynajmniej kilka osób z okolicy, które zasługują na podobne wyróżnienie.

taranczako, 25.12.2018 02:09

Ani jednej zaproszonej na uroczystość osoby na wózku inwalidzkim a tak bardzo zadbał także Pan sołtys Zagórnika Roman Prystacki aby był do niego podjazd do środka domu wiejskiego jakiego chyba nie ma żaden inny w gminie?

ta34i16, 23.12.2018 18:22

Do gier 228 Człowieku temu SWP. Romanowi należy się słusznie tablica pamiątkowa za jego zasługi dla Gminy Andrychów a zwłaszcza dla Zagórnika , więc nie zazdrość już Mu zrób tylko 1/100% z jego pracy społecznej a schylę czoło przed Tobą

gier228, 23.12.2018 09:37

Do" Keson": Romek nie był łysy ani goły ale żeby robić go zasłużonym to lekka przesada !

Keson, 23.12.2018 07:01

Roman Prystacki tez byl lysy ??