reklama

Więcej pieniędzy na elektrociepłownię, a mniej na...

, Polityka, Wiadomości, 10.02.2020 16:45, GM
Niespodziewanie w czwartek (13.02) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Andrychowie. Chodzi o pieniądze.
Więcej pieniędzy na elektrociepłownię, a mniej na...
Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak przygotował uchwałę proponując w niej dokonanie zmian finansowych w tegorocznym budżecie gminy.

Największa kwota – 1,5 mln zł – ma zostać przeznaczona na objęcie przez gminę 1.500 udziałów w Spółce AEC Sp. z o. o. To nowa, założona kilka miesięcy temu, gminna spółka, która oficjalnie dostarcza teraz ciepło do mieszkań w centrum miasta po tym, jak poprzednia – prywatna Elektrociepłownia Andrychów – popadła potężne tarapaty finansowe.

Spółka wymaga pieniędzy. Już w zeszłym roku z budżetu gminy przeznaczono 1,5 mln na jej funkcjonowanie. Teraz z kasy miasta pójdzie podobna kwota. Co na to radni – przekonamy się na najbliższej sesji.

Ponadto burmistrz proponuje przeznaczyć 300 tys. zł zadanie pn.: „Program Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Andrychów" (środki własne na udzielenie dotacji osobom fizycznym do zmiany systemu ogrzewania na proekologiczny w budynkach mieszkalnych i mieszkaniach).

Skąd będą pochodzić te pieniądze? Z budżetu gminy mają „wylecieć” trzy przedsięwzięcia.


Burmistrz proponuje wycofać 1 mln zł zarezerwowany w budżecie na budowę nowych mieszkań socjalnych przy ulicy Batorego, wycofać 360 tys. zaplanowane na budowę nowej hali sportowej przy ulicy Dąbrowskiego oraz zmniejszyć o 740 tys. zł wydatki zaplanowane na zimowe utrzymanie dróg

Sytuacja jest ciekawa, bo o ile żaden radnych zapewne nie będzie protestował przeciwko przeznaczeniu 300 tys. zł na wymianę kotłów na nowe, to już kwota 1,5 mln zł na elektrociepłownię na pewno wzbudzi emocje wśród przynajmniej niektórych radnych. A wszystko jest w jednej uchwale....

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 11.02.2020 11:13

Ta wredna pisowska legislatywa zmieniła ustawę samorządową, i wykreśliła z zadań własnych gminy takie pozycje jak utrzymane dróg, budowa mieszkań komunalnych, a w zamian wpisała zabezpieczenie pensji dla Mirka Nowaka. I co teraz zaskoczony burmistrz ma zrobić – musi zmieniać budżet miasta !

xpekk, 10.02.2020 23:39

Ekipa żaka nie zauważyła/nie wiedziała/ nie dopilnowała (wybierz najbliższe prawdy) kiedy spółka w jakiej gmina ma udziały doszła do ok. 90 milionów długu. No trudno. Widać to nie było priorytetem. Nie a się co dziwić. Przy tylu delegacjach, wywiadach, udziałach w koncertach nie można się wszystkim zająć. Ratować ma rząd??? Obojętne jaki czy peowski czy pisowski czy sldowski to jaja jakieś. A Żak, dwóch jego wice razem z radnymi w kolejną delegację sobie w tym czasie pojadą?????

zandrychowa, 10.02.2020 21:14

Szkoda że żaden pisowski minister nic dla Andrychowa nie obieca