Wicewojewoda Zbigniew Starzec zrezygnował ze stanowiska

, Polityka, Wiadomości, 21.11.2020 15:04, red
Niespodziewana rezygnacja wicewojewody małopolskiego.
Wicewojewoda Zbigniew Starzec zrezygnował ze stanowiska
Zbigniew Starzec (PiS) to były starosta powiatu oświęcimskiego, a od 2018 roku był wicewojewodą. Powody jego rezygnacji z tego ostatniego stanowiska, jak twierdzi, są osobiste.

- Dzisiaj poprosiłem pana Premiera o przyjęcie mojej rezygnacji z zaszczytnej funkcji Wicewojewody Małopolskiego. Była to dla mnie bardzo trudna lecz przemyślana decyzja - poinformował w sobotę (21.11) Zbigniew Starzec.

Nieoficjalnie wiadomo, że od pewnego czasu współpraca wicewojewody z nowym wojewodą Łukaszem Kmitą była bardzo trudna. Wicewojewoda uchodzi w środowisku za "człowieka Beaty Szydło", a nowy wojewoda Łukasz Kmita to już człowiek premiera Mateusza Morawieckiego, a Szydło i Morawiecki - jak wiadomo - nie przepadają za sobą. Musiał więc ustąpić.

Zbigniew Starzec podpadł ostatnio środowisku medycznemu z powiatu oświęcimskiego, które zaczęło apelować do władz województwa o wydłużenie dyżuru karetki w Brzeszczach - z korzyścią dla pacjentów, ale mimo wysokiego stanowiska wicewojewoda nic w tej sprawie nie był w stanie załatwić.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 21.11.2020 17:03

też byłoby mi wstyd mieć coś wspólnego z mafią