reklama

Wicestarosta Beata Smolec o aktualnej sytuacji w szpitalu

Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 21.10.2020 16:30,
Coraz trudniejsza sytuacja szpitala w Wadowicach.
Wicestarosta Beata Smolec o aktualnej sytuacji w szpitalu
Ostatnio codziennie na terenie powiatu wadowickiego diagnozowanych jest kilkadziesiąt przypadków zakażenia koronawirusem. Ma to swoje przełożenia na sytuację w Szpitalu Powiatowym i nie tylko.

W szpitalu w trybie pilnym uruchamiane są kolejne łóżka dla pacjentów z koronawirusem, niektóre oddziały nie przyjmują nowych pacjentów, a mnóstwo mieszkańców zgłasza się na badania w kierunku koronawirusa.

O aktualnej sytuacji rozmawiamy z Beatą Smolec, wicestarostą powiatu wadowickiego.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ludwik, 21.10.2020 23:28

1. Jakby tu delikatnie ocenić. Pan Burmistrz Tomek miał rację że kilka lat temu zrobił to co zrobił. Takim jednym to nawet koszenia ogródka nie ma co dawać. Ale pisorki jak to pisiorki : mierny bierny ale wierny i mają co mają ?? Bardzo to przykre ale wiele ludzi nawet z Wadowic zgadza się z twoją opinią. Szkoda Mieszańców. Co poradzić. Andrychów ma szczęście że ma takiego Gospodarza a powiat to śmiech przez łzy. „Nawijanie jak katarynka” to nic nie da. 2. Ktoś -może poseł Sowa? powinien przyjrzeć się co sie dzieje w szpitalu w Wadowicach –chodzi o tę ortopedię.

cath, 21.10.2020 18:33

1 lipca po cichu otwarto w miejscu dawnego oddziału geriatrii oddzial ortopedii na którym firma prywatna wykonuje ortopedyczne zabiegi planowe.Mimo ze wiadomo było co się szykuje.Teraz jak się dowiedziałem obydwa wewnętrzne przekształcono na covidove,geriatria stała się wewnętrznym a planowe zabiegi ortopedyczne wykonuje się nadal.Nie byłoby nic dziwnego w tym gdyby nie fakt ze dramatycznie zaczyna brakować łóżek niezabiegowych.A uparcie jakoś nie widzi się tych łóżek.Albo nie chce się tego widzieć, albo ktoś jest głupi i nieodpowiedzialny.Może się pomylę ale żeby przedstawić problem.Szpital w Wadowicach miał po około 35 łóżek na obu oddziałach wewnętrznych i nieco ponad 20 na geriatrycznym.Teraz będzie razem około 40 covidowych i chyba 20 niecovidowych.Reasumując teraz lepiej w Wadowicach wymienić sobie staw biodrowy niż mieć np.niewydolność serca i nie być zakażonym.A pani starosta po prostu głupoty opowiada żeby nie powiedzieć kłamstwa.Na wewnętrznym I cześć personelu jest zakażona.