reklama

Weryfikacja danych po Spisie Powszechnym. Będą do nas dzwonić!

, Polityka, Wiadomości, 05.11.2021 08:20, eł

Ankieterzy zatelefonują do części osób, które wzięły udział w spisie.

Weryfikacja danych po Spisie Powszechnym. Będą do nas dzwonić!

Do końca września trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, najnowocześniejszy ze wszystkich dotychczasowych, bowiem przeprowadzony z udziałem aplikacji internetowej. Ale to jeszcze nie koniec, bowiem teraz odbędzie się weryfikacja danych. Ankieterzy będą dzwonić do niektórych z osób, które wzięły udział w spisie. Nie można będzie odmówić rozmowy z nimi!

Takie badanie kontrolne ma potrwać od 12 do 24 listopada. Będzie ono realizowane wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 tysięcy spisanych mieszkań. Ankietowane będą wyłącznie pełnoletnie osoby, które jako pierwsze z danego mieszkania udzieliły wywiadu w spisie powszechnym.

Ankieterom nie będzie można odmówić podania informacji, ale zanim to zrobimy, warto zweryfikować, z kim rozmawiamy. Przede wszystkim osoby prowadzące badanie będą dzwonić z numeru telefonu: 22 828 88 88, zatem jeśli na wyświetlaczu aparatu pojawią się inne cyferki, powinniśmy mieć się na baczności.

Tożsamość ankietera będzie można zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub przez infolinię 22 279 99 99. Jeśli zaczniemy rozmawiać z dzwoniącą osobą, nie sprawdziwszy uprzednio, czy na pewno jest tą, za którą się podaje, naszą czujność powinny wzbudzić pytania, które odbiegałyby od tematów poruszanych w spisie. Ankieterzy nie będą pytać o zarobki, majątek, a tym bardziej o numer karty kredytowej lub debetowej i PIN do niej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy