reklama

Ważne decyzje: rozbudowa szpitala i podwyżka wynagrodzeń

, Polityka, Wiadomości, 02.12.2021 15:00, red
Decyzje podjęli radni powiatowi.
Ważne decyzje: rozbudowa szpitala i podwyżka wynagrodzeń

W czwartek (2.12) odbyła się sesja Rady Powiatu Wadowickiego. Obrady trwały kilka godzin, a najważniejszą sprawą była dyskusja nad sytuacją wadowickiego Zespołu Zakładu Opieki Zdrowotnej, który zarządza Szpitalem Powiatowym w Wadowicach oraz pogotowiem ratunkowym, którego karetki stacjonują w Wadowicach, Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Chyba po raz pierwszy od wielu lat, niewiele było krytycznych uwag do tego, jak obecnie zarządzany jest ZZOZ. Radni podkreślali, że mimo trudnej sytuacji finansowej tej instytucji a także ogólnego marazmu w służbie zdrowia w Polsce, w szpitalu i w pogotowiu dzieje się sporo pozytywnego.

Niedawno zakończono budowę nowej bazy pogotowia ratunkowego w Wadowicach, w szpitalu zamontowano rezonans magnetyczny. Warunki lokalowe wadowickiej lecznicy są jednak bardzo trudne.

Dlatego radni zdecydowali o przeznaczeniu pieniędzy na wykonanie projektu technicznego nadbudowy o dwa piętra szpitalnego pawilonu E. Ta inwestycja ma być wykonana w najbliższych latach, ale źródła finansowanie na na razie nie są znane. Pewne jest jedno, że potrzeba będzie na ten cel wiele milionów zł.

Przy okazji podejmowania tej decyzji niektórzy radni zarzucili dyrektor szpitala, że już kilka miesięcy temu zleciła wykonanie projektu za ponad pół mln, a dopiero teraz wystąpiła do Rady Powiatu o pieniądze na ten cel.

Podczas obrad radni zdecydowali także m.in. o powołaniu Społecznej Straży Rybackiej, która ma sprawować opiekę nad akwenami wodnymi w powiecie wadowickim.

Zatwierdzili także dyżury aptek na 2022 rok w Andrychowie, Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Grafik dyżurów:

Na koniec radni podjęli uchwałę w sprawie podwyżki wynagrodzenia starosty powiatu wadowickiego Eugeniusza Kurdasa. To pokłosie decyzji parlamentu, który przyjął ustawę niejako nakazującą podwyższenie wynagrodzeń ludziom władzy - tym w Warszawie, ale i samorządowcom.

Starosta będzie teraz zarabiał 20 tys. zł brutto.

Przy okazji wywiązała się dyskusja nad stosunkowo niewysokimi zarobkami urzędników Starostwa Powiatowego.

Wicestarosta Beata Smolec informowała, że podwyżki dla wszystkich pracowników starostwa i jednostek organizacyjnych zostały już wypłacone od września tego roku. Podwyżka średnio wyniosła ponad 9%.

Plany szpitala na najbliższe lata:Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy