reklama

Walka rodziców o godne warunki nauczania dla ich dzieci

Polityka, Wiadomości, 01.03.2021 09:20, PG
Ciąg dalszy sprawy rozdzielenia 32-osobowej klasy czwartej w jednej ze szkół w Wieprzu.
Walka rodziców o godne warunki nauczania dla ich dzieci

Nadal nie ma odpowiedzi od Ministra Edukacji Narodowej w sprawie 32-osobowej klasy czwartej, która we wrześniu zeszłego roku została połączona w jedną z dwóch klas trzecich.

Przypomnijmy, że to rodzice od wielu miesięcy walczą o to by ich dzieci mogły się uczyć w mniejszych oddziałach. Interweniowali u Dyrektora Szkoły, w Radzie Gminy czy Kuratorium Oświaty ale póki co nic to nie dało. Nieugięta w swojej decyzji jest wójt Małgorzata Chrapek, która nie zgadza się na rozdzielenie klas i odwołała się właśnie do Ministra Edukacji od zaleceń jakie wydała jej Małopolska Kurator Oświaty. Niestety w tej kwestii ma poparcie większości radnych.

Ministerstwo milczy już do października zeszłego roku. Rodzice jednak się nie poddają i napisali w tej sprawie do Rzecznika Praw Dziecka, który obiecał zająć się problemem. Wystąpili też o utworzenie Rady Szkoły w Zespołu Szkół nr 1 w Wieprzu.


Poniżej odpowiedź Rzecznika Praw Dziecka:Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mgr Ahrańczyk, 01.03.2021 14:07

Od dwóch lat nauczanie jest postawione na głowie. Najpierw były edustrajki, teraz jest szał korony. Jak te dzieci poradzą sobie w dalszej nauce/życiu? Kontakty z rówieśnikami zastąpiły komputer i komórka. Liczebność klas to w tym momencie mniejszy problem.