Wadowice w końcu mają budżet na 2019

, Polityka, Wiadomości, 23.01.2019 14:00, PG
Na sesji zaprzysiężono też nowego radnego i uczczono pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska.
Wadowice w końcu mają budżet na 2019

Podczas środowej (23.01.) Rady Miejskiej w Wadowicach udało się radnym uchwalić budżet gminy na 2019 rok. Jest to budżet przygotowany przez poprzedniego burmistrza a obecnie radnego Mateusza Klinowskiego (Wolne Wadowice), ale poprawiony przez obecnego burmistrza Bartosza Kalińskiego (PiS).

Klub Radnych Wolne Wadowice zgłosił poprawki do tego budżetu ale zostały odrzucone w głosowaniu 10 głosami przeciw, 7 za i 3 wstrzymującymi się.

Z kolei za uchwałą budżetową głosowało 15 radnych a 5 wstrzymało się od głosu. (Więcej szczegółowych informacji na temat nowego budżetu gminy Wadowice wkrótce na mamNewsa.pl).

Na tej samej sesji 37-letni Łukasz Błasiak (Wolne Wadowice) złożył ślubowanie i oficjalnie został radnym miejskim. Zastąpił on 23-letnią Lenę Czechowicz, która zrezygnowała z mandatu.

Na początku posiedzenia, z inicjatywy przewodniczącego Piotra Hajnosza (PiS), radni, burmistrz, urzędnicy oraz goście znajdujący się na sali uczcili chwilą ciszy tragiczną śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

fot: youtube

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy