W Wadowicach wybudowany zostanie nowy pomnik

, Polityka, Wiadomości, 26.08.2019 09:40, red
Są już dwa pomniki papieża, a teraz...
W Wadowicach wybudowany zostanie nowy pomnik
30 sierpnia odbędą się kolejne obrady Rady Miejskiej w Wadowicach. Burmistrz Bartosz Kaliński przedstawi radnym projekt uchwały w sprawie wybudowania Pomnika – Miejsce Pamięci poległych w walce o niepodległość i ofiar systemów totalitarnych po 1939 roku. Pomnik na powstać na cmentarzu komunalnym w Wadowicach.

"Miejsce to będzie wyrazem hołdu oraz pamięci Polaków w tym mieszkańców Gminy Wadowice dla tych, którzy walczyli o wolna i niepodległą Polskę podczas II wojny światowej oraz z systemem zniewolenia po wojnie. Wiele z tych ofiar było związanych z Wadowicami. Inicjatywa ta zmierza zarówno do uhonorowania i oddania czci wybitnym Polakom, jak również do powstania miejsca, które będzie miało walor edukacyjny i poznawczy dla mieszkańców naszego Miasta, w tym szczególnie dla dzieci i młodzieży - uzasadniają władze Wadowic.

Pomysł skomentował już były burmistrz Wadowic, a obecnie radny Mateusz Klinowski.

- Nie chodzi do pracy, nie zna Wadowic, nie dotrzymał żadnej ze swoich obietnic, nie przygotował żadnej nowej inwestycji, a zepsuł te, które dostał ode mnie gotowe. Powiecie, że Bartosz Kaliński nie ma pojęcia jak zarządzać miastem, ani pomysłu na jego rozwój? No to się mylicie!#WadowickiMisiewicz wyszedł właśnie z szuwarów i wybuduje w Wadowicach nowy POMNIK OFIAR II WOJNY ŚWIATOWEJ!!! Gdzie wybuduje? Na cmentarzu! Dlaczego? Żeby edukować! Też zgadzacie się, że takie POMNIK jest dla nas sprawą aktualną i pilną? Sprawą, bez której rozwój Wadowic jest niemożliwy? Podobno będzie widoczny z Łączan... o ile nie zasłonią go szuwary - komentuje M. Klinowski.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 26.08.2019 17:50

Faktycznie Bartosz Kalinski z pisu to nieporozumienie na stanowisku burmistrza Wadowic.....chlop kompletnie nie ma pojecia po co startowal na burmistrza,zero inwestycji,zero z jego obietnic a juz jest rok burmistrzem. Ludzie kogo wy wybraliście??????????????