reklama

W Wadowicach upamiętniono ofiary katastrofy pod Smoleńskiem

Polityka, Wiadomości, 10.04.2021 17:15, red
W całej Polsce obchodzone są w sobotę uroczystości upamiętniające 11 rocznicę katastrofy smoleńskiej.
W Wadowicach upamiętniono ofiary katastrofy pod Smoleńskiem
10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu TU-154M zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa osiemnastu parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Skromne obchody 11 rocznicy wypadku pod Smoleńskiem, jak również upamiętniające ofiary zbrodni katańskiej z 1940 roku, odbyły się również w Wadowicach.

- 10.04.2010 to też była sobota. Jedna z najczarniejszych sobót w historii Polski. Dziś pewnie wielu z nas wspomina ten tragiczny dzień. Zatrzymajmy się dziś na chwile i obejmijmy myślą wszystkie ofiary tragedii smoleńskiej jak i pomordowanych oficerów II RP - napisał wadowicki poseł Filip Kaczyński, który uczestniczył w uroczystościach w Wadowicach, przed pomnikiem Krzyż Katyński.


foto: facebook.com/filip.kaczynski5

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 10.04.2021 21:35

najlepiej 2 albo 3

Burakz wiejskiej , 10.04.2021 21:34

a czy jutro jakieś samoloty lecą do smoleńska