reklama

W Wadowicach szykują się wybory

, Polityka, Wiadomości, 21.08.2021 09:35, eł
Na razie tylko do rad osiedlowych.
W Wadowicach szykują się wybory

Niebawem mieszkańcy Wadowic będą wybierali nowy skład rad osiedlowych. Wybory odbędą się 10 października, ale już teraz ruszyło rejestrowanie kandydatów. Jest na to czas do 30 września.

W mieście działa osiem rad osiedlowych. Mieszkańcy ustalą ich skład, zaznaczając nazwiska na kartach do głosowania i wrzucając wypełnione formularze do urn. Głosowanie odbędzie się 10 października i będzie trwało od 8.00 do 16.00.

Na razie jednak jest czas na rejestrowanie kandydatów. Można to robić do 30 września w Biurze Rady Miejskiej magistratu w Wadowicach. Kandydować może każdy stały mieszkaniec osiedla, który ukończył 18 lat i nie jest ubezwłasnowolniony ani pozbawiony praw publicznych. Aby jego zgłoszenie zostało przyjęte, musi być poparte podpisami co najmniej 25 uprawnionych do głosowania osób z tego samego osiedla.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy