reklama

W urzędzie nie trzeba przestrzegać słynnych "reżimów sanitarnych"?

, Polityka, Wiadomości, 27.05.2020 16:00, red
Taka sytuacja w magistracie w Andrychowie. Niektórzy są oburzeni.
W urzędzie nie trzeba przestrzegać słynnych
Na stronie Nowin Andrychowskich, pisma podlegającego pod gminę Andrychów, zamieszczono zdjęcie z inauguracji Miejskiej Rady Seniorów. Inauguracja miała miejsce 26 maja. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jedno zdjęcie - to które prezentujemy powyżej. Burmistrz i jego zastępca pozują do zdjęcia z seniorami.

- Sesje Rady Miejskiej odbywają się zdalnie, bo koronawirus, a tu takie spotkanie z urzędzie! Gdzie dwumetrowe odstępy, gdzie maseczki? - dziwi się jeden z mieszkańców, który przesłał nam tę informację.

Żeby było ciekawiej, na stronie internetowej UM Andrychów czytamy, że 25 maja zmieniają się zasady obsługi mieszkańców w urzędzie, a "osoby wchodzące do budynku Urzędu w celu załatwienia spraw, obowiązane są do zakrywania ust i nosa, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, zgodnie z przepisami w tym zakresie, a także do dezynfekcji rąk oraz wpisania się do książki wejść."

Politycy - i ci z pieszej ligi i ci lokalni - wymagają od mieszkańców przestrzegania prawa i przepisów, a sami co robią? I barwy polityczne nie mają tutaj znaczenia. Poniżej krótkie nagranie z niedawnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Wadowicach. Tutaj też, co widać, te słynne reżimy sanitarne nie były zachowane (chociaż przynajmniej niektórzy mieli maseczki).


A zwykły obywatel? Odsyłamy też do naszej wczorajszej informacji o 10 tys. zł kary nałożonej na 18-letniego rowerzystę z Wadowic, który w święta postanowił pojeździć sobie na rowerze. A przecież nie wolno, bo koronawirus!


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 30.05.2020 06:11

@Starybrat: pouczenie też jest karą Twój ból jest lepszy niż mój ból.

Starybrat, 27.05.2020 16:08

Co na to sanepid, policja?

Skalpel, 27.05.2020 15:40

O burmistrzów się nie martwię bo mają końskie zdrowie. Ale seniorzy są przecież w grupie ryzyka.