reklama

W piątek i sobotę szykuje się kolejna fala protestów w kraju i w regionie

, Polityka, Wiadomości, 30.10.2020 13:05, PG
Andrychów, Wadowice, Kęty.
W piątek i sobotę szykuje się kolejna fala protestów w kraju i w regionie

W piątek (30.10.) ma odbyć się demonstracja pod hasłem „Marsz na Warszawę” przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Do Warszawy mają przyjechać protestujący z całej Polski. To dziewiąty dzień protestów kobiet, które sprzeciwiają się ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził że dopuszczanie aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodne z konstytucją.

Lokalni prostujący postanowili zorganizować marsz w piątek (30.10.) w Andrychowie o godz. 17:00 (plac Mickiewicza) oraz w sobotę (31.10.) o godz. 17:00 na rynku w Wadowicach. Codziennie wieczorem na spacer wychodzą też mieszkańcy Kęt i gromadzą się na rynku.

Jak podało RMF24, na polecenie Prokuratora Krajowego śledczy w całej Polsce mogą ścigać organizatorów strajków, którym może grozić do ośmiu lat więzienia.

W czwartek (20.10.) o odwołanie protestów apelował premier Mateusz Morawiecki. - Niech ten gniew, ta niechęć skupia się na mnie, na politykach, ale nie dotyka tych, których za dwa tygodnie może dotknąć, bo państwo protestujący zetkniecie się z jakimiś osobami starszymi w autobusie, w domu, na spotkaniu i to może owocować dramatycznymi skutkami - mówił.

Od kilku dni na bieżąco opisujemy spory związane ze "Strajkiem Kobiet". A tak to wygląda w Wadowicach.

Opublikowany przez MamNewsa.pl Środa, 28 października 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 30.10.2020 19:13

@Mgr Ahrańczyk święte słowa "Nie dawajcie się na siebie napuścić". ale :) nie ma prawdziwego podziału ! podział to fikcja w naszych głowach z JEDNEGO POCHODZIMY w JEDNYM JESTEŚMY do JEDNEGO ZMIERZAMY pozdro :)

KochamTuska, 30.10.2020 18:54

Pokazali. https://www.mamnewsa.pl/polityka/trzecia-w-andrychowie-demonstracja-w-obronie-praw-kobiet

KochamTuska, 30.10.2020 18:09

No właśnie ! gdzie relacja z demonstracji ? proszę natychmiast pokazać liczbę i siłę "normalnych ludzi"

ludwik, 30.10.2020 17:53

kibole i narodowcy śmieją się że dzisiaj w Andrychowie strajk nie wypalił "bo dzieciarnia niby tak zaangażowana bała się przeziębić". W twarz normalnym ludziom się śmieją . Zdementujcie to dajcie relację i pokażcie liczbę i siłę normalnych ludzi !!!!!!!!!!!!!!!

kaczor, 30.10.2020 17:48

czy to prawda że dzisiejsza "fala protestów" w Andrychowie nie odbyła się z powodu zbyt małego zainteresowania? Czy jest inaczej?

Mgr Ahrańczyk, 30.10.2020 17:46

Nie tędy droga. Nie dawajcie się na siebie napuscić. To nie jest prawdziwy podział. Prawdziwy podział jest ukryty bo nikomu z zainteresowanych decyzyjnych nie zależy na zasypaniu tych medialnych podziałów i pokazaniu prawdziwych. Raczej je podsycają z nadzieją że ugrają coś dla siebie. Prawdziwy podział to zwykli ludzie vs polityka z otoczką. To nie my żyjemy z ich dobroci - to oni żyją z naszych podatków. Dlaczego mam być gorszy czy nienawidzony bo zagłosowalem za partią 1,2,3,4? Wiekszość z nas nie należy i nie chce należeć do żadnej partii bo szanują siebie i innych. Ważniejsze jest chyba to co robie i jaki jestem dla innych. Może zrobiłem głupio że głosowalem tak czy inaczej i człowiek który mnie obraża ma rację - ale czy powinniśmy się tak do siebie odnosić? Nikogo nie przekonamy kłótnią a wrogów ucieszymy, bo gdzie dwóch się bije ...

kamieni.kupa, 30.10.2020 17:13

Najlepsze jest to, że ciemnogród już nie paraduje po ulicach w koszulkach z napisem konstytucja, bo liberalizacja aborcji, czyli mówiąc bardziej dosadnie zabijanie dzieci na życzenie jest niezgodne z konstytucją ich guru Kwaśniewskiego. W tym przypadku konstytucja jest be, bo nie realizuje ich partykularnych interesów.

KochamTuska, 30.10.2020 15:56

Może być szalik albo parasolka.

Tznak, 30.10.2020 15:48

Koszulka z napisem Konstytucja i błyskawica – litości , no biedni ludzie . Najgorsze jest to , że tacy ludzie pewnie mają prawa wyborcze .

KochamTuska, 30.10.2020 13:55

Ma ktoś namiary gdzie można kupić koszulkę z napisem KONSTYTUCJA i błyskawicą ?

KochamTuska, 30.10.2020 13:42

Bardzo dobrze ! Protestować od rana do wieczora ! niech każdy obywatel zobaczy jaka jest alternatywa dla PISu ! Oby pogoda dopisała.