reklama

W niedzielę pielgrzymka w Kalwarii z prezydentem

, Polityka, Wiadomości, 07.09.2019 08:10, red
W niedzielę pielgrzymka w Kalwarii z prezydentem
W niedzielę (8.09) w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się pielgrzymka rodzin Archidiecezji Krakowskiej. To już 27 edycja tej pielgrzymki. W tych uroczystościach co roku uczestniczą dziesiątki tysięcy osób.


O godz. 9.00 rozpocznie się Droga krzyżowa na kalwaryjskich dróżkach, a o godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa przy ołtarzu polowym od strony Ukrzyżowania, której przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Wiadomo, że we mszy weźmie udział także prezydent Andrzej Duda. Potwierdziła to kancelaria prezydenta.

W związku z niedzielnymi uroczystościami w Kalwarii i przyjazdem prezydenta na drogach w rejonie Kalwarii Zebrzydowskiej należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu.

W tym tym roku to już drugi przyjazd prezydenta do powiatu wadowickiego. W styczniu wziął udział też w uroczystościach religijnych - w Orszaku Trzech Króli w Wadowicach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy