reklama

W Nidku mieszkańcy wybrali, w Wieprzu zebranie odwołane

, Polityka, Wiadomości, 02.02.2023 09:28,
Na początku roku w sołectwach na terenie gminy Wieprz odbywają się zebrania sprawozdawczo-wyborcze.
W Nidku mieszkańcy wybrali, w Wieprzu zebranie odwołane

Kilka dni temu takie zebranie odbyło się w Nidku. Obecna sołtys Anna Zacny poinformowała, że nie będzie ubiegać się o reelekcję. Była sołtysem od 12 lat. Podczas zebrania podziękowano jej za pełnienie tej funkcji.

Mieszkańcy zgłosili jednego kandydata na nowego sołtysa - Tomasza Gąsienicę-Staszeczka, który w głosowaniu tajnym uzyskał 114 głosów za, 1 głos przeciwny. Tym samym mężczyzna został wybrany sołtysem na najbliższą czteroletnią kadencję.

Podczas zebrania mieszkańcy wybrali także nową Radę Sołecką z poszczególnych przysiółków wsi Nidek w składzie: Bogunia Ewa, Ciuś Maria, Kosar Małgorzata, Marszałek Stanisława, Matusiak Barbara, Niedziela Zygmunt, Szemik Krzysztof, Szymańska Elżbieta, Szymik-Matlak Dorota, Zięba Michał.

W niedzielę 5 lutego zebranie sprawozdawczo-wyborcze miało odbyć się w Wieprzu. Zostało jednak odwołane. - Nowy termin zebrania zostanie podany w późniejszym terminie - informują władze gminy Wieprz.

źródlo: UG Wieprz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy