reklama

W maju specjalna sesja powiatowa. Wyróżniony zostanie prezes Wizanu

, Polityka, Wiadomości, 31.03.2019 10:40, PG
Wyróżnienie dla Jerzego Chylewskiego.
W maju specjalna sesja powiatowa. Wyróżniony zostanie prezes Wizanu

Jeszcze poprzednia Rada Powiatu w listopadzie ubiegłego roku przyznała Jerzemu Chylewskiemu, prezesowi małopolskiej spółdzielni handlowej MSH Wizan z Andrychowa tytuł „Zasłużony dla Powiatu Wadowickiego”.

Do tej pory wyróżniania nie wręczono osobiście prezesowi. Zainteresował się tym radny Jacek Jończyk, który podczas sesji domagał się od władz starostwa podania terminu przekazania nagrody.


Okazuje się, że prezes Jerzy Chylewski zostanie uhonorowany podczas uroczystej sesji Rady Powiatu w Wadowicach, która ma odbyć się w maju tego roku.

Obrady te mają mieć podniosły charakter gdyż będzie połączone z obchodami Dnia Pracownika Samorządowego oraz 20-leciem istnienia odrodzonego samorządu powiatowego w Polsce.

WIZAN z siedzibą w Andrychowie to największa gminna spółdzielnia w Polsce. Spółdzielnia posiada ponad 60 placówek na terenie 9 gmin: Andrychów, Wieprz, Zembrzyce, Budzów, Spytkowice, Ryczów, Zator, Przeciszów, Osiek oraz między innymi dwie piekarnie w Zatorze i Inwałdzie.

Jerzy Chylewski od początku jest prezesem Wizanu. Od 20 lat jest także przewodniczącym Rady Sołeckiej w Gorzeniu (gmina Wadowice), a ponadto pełni wiele innych funkcji społecznych, m.in. jest Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej MZPN w Krakowie, Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej LGD Wadoviana, członkiem OZPN, prezesem LKS „Łysa Góra" w Zawadce.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

miastoandrychow, 31.03.2019 19:28

Pewno czekają aż prezesowi podczas wręczania zagra ktoś na trąbce !