W lipcu będą wiercić studnie, ale wody z niej na razie nie będzie...

, Polityka, Wiadomości, 19.06.2020 08:30, PG
Aktualne informacje dotyczące dostępu do wody mieszkańców Targanic i Brzezinki.
W lipcu będą wiercić studnie, ale wody z niej na razie nie będzie...

Władze Andrychowa obiecały mieszkańcom Targanic i Brzezinki załatwienie sprawy braku dostępu do wody pitnej spowodowany obniżaniem się poziomu wód gruntowych.

Pierwsza studnia głębinowa miała być gotowa już w marcu, następnie termin przeniesiono na maj. Okazuje się, że ekipa budowlana rozpocznie prace dopiero 6 lipca.

Jak dowiadujemy się od prezesa andrychowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Jana Mrzygłoda, teraz będzie budowana jedna lub dwie studnie powyżej pętli w Brzezince, które będą alternatywnym źródłem dla planowanej sieci wodociągowej.

W planach jest bowiem budowa 6,2 km sieci wodociągowej za 4 mln zł, do której będzie można przyłączyć 75 gospodarstw, a tak naprawdę potrzebnych jest tylko około 25 przyłączy. Wynika z tego, że jest to inwestycja całkowicie nieopłacalna, ale ZWiK i gmina, jako instytucje publiczne, muszą uwzględniać w inwestycjach korzyść społeczną.

Zatem wywiercenie tej studni nie spowoduje dostępu wody dla mieszkańców. Będzie to możliwe dopiero po wybudowaniu sieci wodociągowej. ZWiK czeka na decyzję o przyznaniu dotacji unijnej, która ma zostać podjęta najwcześniej we wrześniu. Być może prace przy budowie sieci rozpoczną się w pierwszym kwartale 2021 roku.Mieszańcy Targanic i Brzezinki w końcu będą mieli wodę?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 21.06.2020 11:35

@",,**,," nie ma jak mieszkać w bloku

",,**,,", 19.06.2020 14:02

Termin realizacji inwestycji to rok 2030. A tak nawiasem mówiąc co za debil buduje się w miejscu gdzie nie ma wody???!!! Psychol lub bezmózgowiec. A inwestycja zbyteczna!!! Rozumiem stare budynki i ludzi co mieszkają po kilkadziesiąt lat, ale Ci co budują lub wybudowali domy w ostatnich latach to powinni wysiedlic na...pustynię!!! I jeszcze głupio mówi że wody nie ma... to buduj się w dolinie a nie w lesie!!! Las zostaw zwierzętom.