reklama

W Kętach nie ma „równych i równiejszych”. Przełomowe decyzje burmistrza

, Polityka, Wiadomości, 14.04.2020 14:00, DK
Burmistrz Kęt nie odpuszcza
W Kętach nie ma „równych i równiejszych”. Przełomowe decyzje burmistrza
Burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar wydał kolejne oświadczenie. Na swoim facebookowym profilu poinformował m.in. że w tych trudnych czasach nie ma miejsca na tani populizm i na pytania mieszkańców o darmowe maseczki odpowiada: „maseczek „dla wszystkich za darmo” Gmina nie zapewni"

I dalej:

„Co do ich masowej, darmowej (czyli finansowanej przez Was wszystkich) dystrybucji wciąż uważam, że koszty powinien ponieść ten, kto ten obowiązek wprowadził.". Czyli - rząd.


Burmistrz poinformował także o odwołaniu Dni Kęt 2020 oraz Gali 30 – lecia Samorządu Terytorialnego oraz o odwołaniu hucznie obchodzonego do tej pory święta „Trzeciego Maja”

„W Kętach nie ma „równych i równiejszych”, nie będzie więc scen, jakie 10 kwietnia oglądaliśmy w telewizji. Miasto zostanie przystrojone, a ja w imieniu Was wszystkich w samotności złożę wiązanki w tradycyjnie przyjętych miejscach pamięci" - poinformował burmistrz.

Ponadto do czerwca bieżącego roku burmistrz zadecydował o wstrzymaniu realizacji wszystkich inwestycji i innych działań finansowanych z budżetu gminy, w tym zaplanowanej kompleksowej rewitalizacji obiektu TS Hejnał. Póki co, zlecił projektantowi, by przygotował dodatkową koncepcję, obejmującą tylko przebudowę trybuny, by mogła bezpiecznie służyć kibicom i uczestnikom imprez sportowych na obiekcie TS Hejnał.

Decyzje o uruchomieniu finansowania inwestycji będą podejmowane indywidualnie. Priorytetem będą objęte inwestycje wieloletnie, współfinansowane ze środków zewnętrznych oraz wynikające z nakazów instytucji zewnętrznych. Poszczególne decyzje będę podejmował po konsultacji z Radnymi oraz Sołtysami.

Bez echa nie pozostała kwestia dochodów gminy. Włodarz Kęt zaznaczył, że wspólnie z urzędnikami wnikliwie analizuje przychody do budżetu. Stwierdził, że wpływy z podatków wyraźnie spadły.

Burmistrz na koniec swojego wpisu zaznaczył, że planowana na 24 kwietnia 2020 roku Sesja Rady Miejskiej odbędzie się zdalnie. A na chwilę obecną trwają prace, aby zapewnić dogodne warunki do jej przeprowadzenia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KochamTuska, 14.04.2020 18:50

Widać, że i druga strona nie pozostaje bierna i sypie groszem.

obserwator2012, 14.04.2020 16:45

Widać,że pis dalej płaci internetowym trollom, nie dziwne więc,że Facebook zablokował kolejne 6tys. kont. zacznie wam brakować za niedługo na opłaty za internet ina benzynkę braknie- złote czasy się skończą.

Bobek, 14.04.2020 15:33

Burmistrz Kęt to tani, facebookowy populista. Podobnie zresztą jak inni samorządni samorządowcy - zjadacze i marnotrawcy naszej kasy. Dno dna nadchodzi...