Urzędniczki zrobią sobie wolny poniedziałek?

, Polityka, Wiadomości, 29.09.2016 15:00, (red)
Kolejny kontrowersyjny pomysł burmistrza.
Urzędniczki zrobią sobie wolny poniedziałek?

W czwartek (29.09) burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski skierował do pracowników wadowickiego Urzędu Miejskiego pismo, w którym zachęca urzędniczki do poparcia organizowanego przez feministki Strajku Kobiet w najbliższy poniedziałek, 3 października. Strajk ma polegać na tym, że... panie nie przyjdą do pracy.

 

To ma być protest przeciwko ustawie, którą ostatnio w Sejmie złożyli przedstawiciele ruchu "pro life", którzy domagają się wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji. Feministki, które z kolei domagają bardziej liberalnych przepisów, nawołują panie w całym kraju do protestu. Zainicjowany przez feministki Ogólnopolski ostrzegawczy strajk kobiet odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Ma polegać na tym, że wszystkie panie, które popierają liberalne rozwiązania, nie przyjdą do pracy.

 

W piśmie do pracowników urzędu burmistrz zadeklarował, że wszystkie wnioski urlopowe kobiet, które chcą strajkować przeciwko wprowadzenia zakazu aborcji, zostaną przez niego uwzględnione. Mężczyzn-urzędników prosi o poparcie strajku pań i przyjście do pracy w czarnym ubraniu.

 

A jak w innych gminach? W Urzędzie Miejskim w Andrychowie, jak się dowiadujemy, burmistrzTomas Żak żadnej tego typu światopoglądowej odezwy do pracowników nie skierował. Jeśli jednak któraś z pań urzędniczek będzie chciała przyłączyć się do strajku i weźmie sobie dzień wolny - nie ma problemu. Ma do tego prawo.

 

Zobaczcie pismo wadowickiego burmistrza do urzędników

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mark7, 02.10.2016 07:40

Problem dotyczy kobiet, i to one właśnie powinny zabierać głos w tej sprawie. Jaką formę nacisku na inkwizycje wybiorą ,pozostaje ich wyborem.Burmistrz umożliwia im działanie ,za co mu dziękuję.

pietrek559, 01.10.2016 21:08

kazdy niech dba o wlasna dupe

aleocochodzi, 30.09.2016 17:37

Tylko że buce tego pokroju normalność mają w doopie. Im chodzi o nienormalność bo jak powiedział jeden bandyta : polskość to nienormalność. A zacofane to są te narody które mordują własnych obywateli- dzieci, młodych, starych.

maria, 30.09.2016 09:48

gebelsik871, zgadzam się z Tobą pisać głupoty obrażać wyśmiewać anonimowo to tak ale zrobić coś konkretnego w danym kierunku to już nie niech inni się narażają i walczą aby Polskę doprowadzić do normalności bo teraz nieroby kombinatorzy i różnego typu menele śmieją się z nas ludzi którzy ciężko na kawałek chleba pracują.

gebelsik871, 30.09.2016 09:29

Ale Wy jestescie wszyscy jebniec.... I. Gosc przylacza sie do strajku ogolnopolskiego a Wy go ktytykujecie. Wlasnie to nas rozni od innych krajow europy jestesmy zacofanym narodem ktory umie tylko narzekac a nic nie z robic zeby bylo lepiej.

aleocochodzi, 29.09.2016 21:07

Ma gość łeb. . Ale tylko po to żeby mu się deszcz nie lał do środka.

diter, 29.09.2016 20:57

to jest nowa świecka tradycja ! my mamy lany poniedziałek a urzędniczkom burmiś wprowadził olany poniedziałek !!

kolka, 29.09.2016 19:00

burmistrz wyraźnie mówi, "że wszystkie wnioski o urlop w tym dniu zostaną uwzględnione" więc, która z pań się zdecyduje, to poświęci swój dzień wolnego, a zatem brawo burmistrz, a wam nic do tego

gebelsik871, 29.09.2016 17:04

Brawooo dla burmistrza Wadowic........inni też powinni poprzeć ten strajk tylko czarno to widzę bo my polaczki jesteśmy zbyt zadumanym i zacofanym narodem żeby się zebrać i przeciwstawić się tej [ciach!]........tej ustawy tego małego mściwego karakana.

xpek, 29.09.2016 16:05

chore

pietrek559, 29.09.2016 15:09

burmistrz tez powinien wziac wolne ale dluzej