Urzędnicy starosty będą kontrolować inwestycje burmistrza

, Polityka, Wiadomości, 25.05.2018 14:35, PG

Starcie na linii starosta powiatowy Bartosz Kaliński – burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski trwa. Teraz będą razem przebudowywać drogę. Czy się uda?

Urzędnicy starosty będą kontrolować inwestycje burmistrza

Starosta wadowicki Bartosz Kaliński w piątek (25.05.) zorganizował konferencję prasową, na której poruszył kwestię przebudowy ul. Sienkiewicza w Wadowicach, którą realizuje gmina Wadowice przy udziale powiatu. Pierwotnie powiat miał być inwestorem tej inwestycji, ale na wniosek burmistrza Klinowskiego to gmina się tym zajęła i za zgodą Rady Miejskiej ogłosiła przetarg.

Koszt modernizacji tej drogi to w sumie 6,5 mln zł z czego 1,8 mln zł pokrywa powiat wadowicki a 4,7 mln zł gmina Wadowice.

Starosta trochę obawia się o przebieg tej inwestycji i zamierza ją kontrolować. - Będzie to pierwsza tak duża inwestycja drogowa realizowana przez burmistrza Klinwoskiego, ale my zadbamy o to żeby wszystko było jak należy. - mówił starosta podczas konferencji. Kwota, którą przeznaczamy na przebudowę tej drogi jest duża, dlatego sami chcemy dopilnować żeby wszystko zostało wykonane prawidłowo.

Starosta chce żeby urzędnicy powiatowi kontrolowali na miejscu przebieg prac. Z taką prośbą zwrócił się do burmistrza Klinowskiego. Czy ten wyrazi na to zgodę?

Po zakończeniu przebudowy powiat przekażę tę drogę pod zarząd gminie, by ta stała się właśnie drogą gminną.

Ma zostać wyremontowana jezdnia, chodniki, skrzyżowania, zatoki postojowe i autobusowe. Dodatkowo do przebudowy jest odcinek kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami oraz odcinek kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. Droga ma być gotowa w połowie listopada tego roku. Jak na razie unieważniono już jeden przetarg i dziś ogłoszono nowy.

Dodajmy, że starosta wadowicki będzie prawdopodobnie kandydatem PiS na burmistrza Wadowic w jesiennych wyborach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jolka, 26.05.2018 07:06

konflikt pomiędzy panami jest faktem i nie mam nic przeciwko "patrzeniu sobie na ręce" ale dysproporcja między wysokością środków finansowych chyba zbyt duża, żeby Powiat uzurpował sobie prawo do kontroli............

`, 25.05.2018 19:33

http://niezalezna.pl/225749-to-jest-dopiero-potega-na-spotkanie-z-3-politykami-po-przyszlo-5-wyborcow-wideo

`, 25.05.2018 19:33

"Rzygać się chce od czytania" ............. komentarzy Psikuty .............. "Pycha i buta i bezczelnosc " i ubóstwo intelektualne wyłazi u takiego razem ze słomą butów :-0 ............. "Żałosny facet z tego" Psikuty.

stan, 25.05.2018 18:31

Żałosny facet z tego młodziana. Pawiany raczej nie są dumne z takiego kuzyna. Rzygać się chce od czytania o tych ludkach. Należy mieć dystans do tego co robią i mówią obecnie rządzący, bo to jest rzeczywiście kabaret. Oni robią przedstawienie patriotyczne, a prawdziwe intencje i prawdziwy cel ich rządów widzieliśmy, gdy Szydło szczerze krzyczała, że im się (kasa) należy. Pycha i buta i bezczelnosc