reklama

Uczniowie z objawami będą izolowani w toalecie

Polityka, Wiadomości, 16.01.2021 19:30, PG
Decyzją rządu od poniedziałku (18.01.) uczniowie klas I-III wracają do nauczania stacjonarnego. Jak to będzie wyglądało?
Uczniowie z objawami będą izolowani w toalecie

Jak podaje szkoła podstawowa w Sułkowicach – Łęgu zgodnie z wytycznymi każda klasa będzie miała przydzieloną swoją salę, a uczniowie z różnych klas nie będą mieli ze sobą kontaktu.

Uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły mogą przebywać na terenie budynku tylko jeśli nie mają żadnych objawów, a ich domownicy nie przebywają na kwarantannie. Do budynku szkoły w Sułkowicach zorganizowano kilka wejść. Po wejściu do budynku każdy musi zdezynfekować ręce i założyć maseczkę.

Wszyscy przebywający na terenie szkoły są zobowiązani do noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych tzn. korytarze, szatnia, stołówka, biblioteka.
Z kolei nie ma konieczności noszenia maseczek w klasach. Opiekun musi zachować dystans od pozostałych opiekunów, uczniów i pracowników szkoły min.1,5 m.

W przypadku wystąpienia objawów chorobowych, które mogą sugerować chorobę zakaźną, w tym katar, kaszel, podwyższoną temperaturę, uczeń zostanie odizolowany w specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu (toaleta dla osób niepełnosprawnych).

W czasie przerw nauczyciele oraz uczniowie pozostają w salach, ewentualnie w wyznaczonych częściach korytarzy.

Poniżej fragment z wytycznych z regulaminu ze strony szkoły w Sułkowicach Łęgu: http://leg.edu.pl/index.php/2020/08/28/regulamin-organizacji-pracy-zss-w-sulkowicach-legu-w-roku-szkolnym-2020-2021/

‐--‐-------------------------------------------------

‐--‐--------------------------------------------------

AKTUALIZACJA:

Po naszej publikacji dyrekcja szkoły w Sułkowicach-Łęgu przyznała, że sformułowanie o toalecie zostało "być może niefortunnie użyte w regulaminie" w celu ułatwienia lokalizacji pomieszczenia. Regulamin szkoły ma zostać skorygowany w tym zakresie.

Jednocześnie przedstawiono zdjęcie pomieszczenia wykorzystywanego w razie potrzeby do izolacji.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 16.01.2021 22:21

#mandatZapłacimyMY & #zTarczyRezygnujemyMY

Skalpel, 16.01.2021 21:16

Dość tych bredni . #otwieraMY