Tylko jeden radny wstawił się za rodzicami, którzy nie chcą 32-osobowej klasy

, Polityka, Wiadomości, 24.08.2020 15:30, PG
Trudna sytuacja dzieci i i ich rodziców na chwilę przed rozpoczęciem roku szkolnego.
Tylko jeden radny wstawił się za rodzicami, którzy nie chcą 32-osobowej klasy

Dalszy ciąg sprawy uczniów klasy czwartej i ich rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Wieprzu.

Rodzice walczą o to, by ich dzieci uczyły się w dwóch klasach, a nie jednej 32 – osobowej. O łączeniu zdecydowała wójt Małgorzata Chrapek, która jest w swojej decyzji nieugięta, mimo że Małopolski Kurator Oświaty nie rekomenduje łączenia przyszłych klas czwartych.

Rodzice jednak się nie poddają i ponownie zwrócili się do Małopolskiego Kuratorium Oświaty, a także do Ministerstwa Edukacji Narodowej i czekają na decyzję z ich strony.

W czwartek (20.08.) odbyła się sesja Rady Gmin Wieprz, podczas której radny Bogdan Gawenda złożył wniosek, żeby do punktu obrad włączyć problem z połączeniem tych klas. Jednak większość w Radzie ma wójt M.Chrapek, więc wniosek przepadł.

Radny zatem złożył interpelację, w której zaznaczył, że rodzice o połączeniu klas rodzice dowiedzieli się przypadkiem, i że w dobie koronawirusa tak liczna klasa jest dla nich nie do przyjęcia. W szkole nie ma takiej sali, która by w pełni zagwarantowała bezpieczeństwo tak licznej grupie.

Radny złożył też szereg pytań, m.in. ile było spotkań, konsultacji w tej sprawie z rodzicami i w jaki sposób, i kiedy przekazano im tę informację. Prosił też o graficzne przedstawienie rozmieszczenia uczniów w klasie.

Pyta też o sprawy finansowe. Treść interpelacji poniżej.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zenobiusz Kuśmider, 29.08.2020 08:31

Na zdjęciu radni sami siedzą bezpiecznie ,,rozstawieni po kątach' sali widowiskowej, a 32 dzieci będzie cały rok szkolny spędzać w zapewne mniejszej sali. Maseczki na twarzach radnych to wymowna metafora stanu demokracji w gminie. PS. Wspomniany skatepark w Polance jest super - polecam zainteresowanym.

Andriu, 26.08.2020 07:05

Tylko jeden radny w gminie ma "jaja" i potrafi wysłuchać rodziców i otwarcie o tym powiedzieć na zebraniu. co z resztą, czy nie mają swoich rozumów i nie czują jak dzieci będą pokrzywdzeni tą sytuacją. Czyli przedstawiciele wybrani przez ludzi nie wczuwają się w głos ludzi bo nawet niedopuścili takiego problemu do głosowania, bo pani wójt zdecydowała i oni taką decyzję przyjęli. Ale chyba zapominają że to oni mają stanowić prawo w tej gminie a wójt go ma wykonywać. Pieniążki sypią się na prawo lewo, nagrody i inne mniej potrzebne rzeczy na które wydaje się pieniądze, a oszczędza się na dzieciach. Jan Zamoyski powiedział kiedyś "takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie. musimy inwestować w młodzież, w to aby miały co robić po lekcjach, a nie dziwić się na zebraniach wiejskich, że dzieciaki przesiadują na przystankach. Otwórzmy dla nich świetlice kluby, wygospodarujmy tereny na np skateparki, taki powstał w Polance Wielkiej, gdzie pełno jest młodzieży, może jakaś siłownia, nie wszyscy są w stanie korzystać z orlików, gdyż nie można tam bezpiecznie dojechać np na rowerze z innych miejscowości.

Real14, 25.08.2020 07:28

Pan Radny Gawęda jest osobą która rozmawia z ludźmi i im pomaga nigdy nie odmówi pomocy.Jest osobą wszechstronnie uzdolnioną znająca w szerokim zakresie prawo, przepisy samorządowe jak i szkolne.Gdy by on był wójtem to by ta sprawa była rozwiązana na korzyść uczniów i rodziców.A Pani wójt jak to wójt gminy wieprz jest osoba upartą nie kompetentną działająca tylko tak żeby jej było dobrze i żeby zarabiał krocie a nie patrzy na dobro dzieci już w ubiegłym roku pokazała to we Frydrychowicach.Jako rodzić jestem oburzona tą sytuacją.

Real14, 25.08.2020 07:19

Super