Tylko do 16 czerwca można zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego

, Polityka, Wiadomości, 12.06.2020 13:20, red
28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie, które przeprowadzone zostaną tradycyjnie - w lokalach wyborczych oraz - jeśli ktoś chce - korespondencyjnie.
Tylko do 16 czerwca można zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego

Kalendarz wyborczy już biegnie. Jak informują urzędnicy, zamiar głosowania korespondencyjnego w kraju, wyborcy, ujęci w spisie wyborców mogą zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Andrychowie (na druku dołączonym do niniejszej informacji) w terminie do dnia 16 czerwca 2020 r. do godz. 17.00. Podobny termin obowiązuje wyborców w innych gminach - na stronach urzędów trzeba znaleźć właściwy formularz.

Wypełniony formularz trzeba złożyć do 16 czerwca na Dziennik Podawczy Urzędu, za pośrednictwem usługi na platformie e-PUAP lub za pośrednictwem kuriera lub operatora pocztowego na adres urzędu gminy.

- Zgłoszenie złożone po terminie – pozostawia się bez rozpoznania - informują urzędnicy.

Wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych – może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego do Urzędu Miejskiego j.w., najpóźniej do dnia 23 czerwca 2020r. do godz. 17.00. Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie, może zgłosić ten zamiar – do dnia 26 czerwca 2020r. do godz. 14.00.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekx, 12.06.2020 13:20

Całe szczęście że prezydentura dudy dobiega już końca.Od sierpnia nowy prezydent Polski Rafał Trzaskowski!I żadne wiadra pomyji wylewanych na pana Trzaskowskiego przez pisowskich hejterów i propagandę tvpis już nie pomogą